Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Skuteczne sposoby na opadające powieki — masaż twarzy, czy jednak zabieg?
poniedziałek, Lipiec 04, 2022

Skuteczne sposoby na opadające powieki — masaż twarzy, czy jednak zabieg?

Zmagasz się z problemem opadających powiek i szukasz najskuteczniejszej metody na podniesienie ich? Zastanawiasz się, czy ten sam efekt można uzyskać regularnym masażem i jogą twarzy, co profesjonalnym zabiegiem w gabinecie medycyny estetycznej? A może nie wiesz, czy zabiegi na opadającą powiekę w ogóle są skuteczne? Sprawdź, na czym polega metoda korekcji opadających powiek i czy jest równie skuteczna, co regularne masaże twarzy!

Masaż twarzy, a uniesienie opadających powiek

Masaże twarzy w ostatnich latach powróciły do łask — i to nie bez powodów. Każda twarz to liczne połączenia nerwowe, którymi reagujemy na stres i radość każdego dnia. Im więcej zmartwień i złości pojawia się na naszej drodze, tym mocniej te mięśnie napinamy i wyginamy w trakcie różnych ekspresji. Częste marszczenie skóry bezpośrednio wiąże się z częstszym występowaniem zmarszczek, a napięte mięśnie z różnymi nerwobólami. I chociaż masaż twarz wpływa korzystnie na mięśnie twarzy, rozluźniając je i pomagając twarzy w pełni się odprężyć, nawet codzienny masaż nie zastąpi zabiegów medycyny estetycznej.

Problem opadających powiek dotyka wielu kobiet, niezależnie od tego, czy stosują zaawansowaną kurację przeciwstarzeniową, czy nie. Często ich pojawienie się jest wynikiem kształtu oka i loterii genetycznej, a nie ogólnego dbania o swoją skórę i ciało. Nawet zbilansowana dieta, aktywność fizyczna i regularne korzystanie z zabiegów w gabinecie kosmetologicznym może przed nimi nie uchronić, ale to nie znaczy, że nie ma sposobów na skuteczną walkę z opadającymi powiekami.

Opadająca powieka — czym właściwie jest?

Opadająca powieka to nic innego, jak fałd skóry znajdujący się pod brwią, który z czasem zaczyna opadać i nachodzić na zewnętrzny kącik oka. Nadmiar skóry w tym miejscu może też występować od dzieciństwa, z powodu charakterystycznej budowy oka lub innych czynników. Opadające oko sprawia, że twarz wygląda smutno, oczy są przytłoczone przez nadmiar skóry, a makijaż nie zawsze ładnie się prezentuje. W skrajnych przypadkach opadająca powieka może też utrudniać normalne funkcjonowanie. Nie jest to jednak przypadłość, na którą nie ma lekarstwa.

Kuracje na opadające powieki są różne. Niektóre są chirurgiczne, wymagające operacyjnego wycięcia nadmiaru skóry i zszycia pozostałych płatów. W efekcie skóra na oku jest napięta, a po samym zabiegu pozostaje niewielka blizna, ulokowana w naturalnym zgięciu oka. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Nie wszyscy chcą się decydować na operację ze znieczuleniem i długą rekonwalescencję, która wiąże się z gojeniem ran. Dla osób, które szukają metod mniej inwazyjnych, znakomitym rozwiązaniem jest zabieg plexr.

Zabieg plexr — czym właściwie jest?

Plexr to nic innego jak nieablacyjna dynamiczna blefaroplastyka sublimacyjna. Sięgając po mniej skomplikowane i przystępniejsze słowa można powiedzieć, że to nieinwazyjna metoda liftingująca, wykorzystująca urządzenie zwane Plexr. W trakcie zabiegu głowica urządzenia wytwarza kontrolowaną mikro wiązkę plazmy, przez jonizację gazów występujących w powietrzu, która sublimuje naskórek. Po sublimacji skóra w miejscu przeprowadzenia zabiegu jest napięta, a powieka uniesiona. W trakcie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, co najwyżej delikatne pieczenie i niewielki dyskomfort. W miejscu sublimacji po kilku dniach tworzą się strupki, które same odpadną, ukazując skórę bez śladu po jakiejkolwiek ingerencji.

W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, Plexr w Natura Med w Nowym Sączu nie wymaga znieczulenia ani tym bardziej wprowadzania pacjenta w narkozę. O wiele krótszy jest też czas rekonwalescencji, metoda nie wymaga używania skalpela ani igieł, nie trzeba też zakładać szwów, ani innych usztywnień. Plexr może wywołać co najwyżej zaczerwienienie i opuchliznę. W trakcie rekonwalescencji można swobodnie wrócić do pracy i codziennych zajęć, starając się nie zamoczyć, ani nie dotykać miejsc, w których zabieg został wykonany. To na pewno wygodniejsza opcja.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>