sobota, Maj 25, 2019

Sprzedaż internetowa zyskuje na popularności. Czynniki wpływające na zainteresowanie zakupami przez internet

Statystyki z ostatnich lat wyraźnie wskazują na coraz większe zainteresowanie społeczeństwa zakupami przez internet. Zakupy online preferuje już ponad połowa kobiet, jednak mężczyźni nie pozostają w tyle i za tą formą kupowania opowiada się 46% panów. W związku z tym, przed firmami oferującymi sprzedaż internetową stawiane są kolejne wymagania, którym muszą sprostać, aby spełnić oczekiwania swoich klientów.

Dostępność 24/7 i wygodne scrollowanie

Obecnie czas i wygoda to jedne z ważniejszych wartości branych pod uwagę podczas nabywania dóbr i z pewnością są to główne zalety zakupów przez internet. Z pewnością ogromnym atutem zakupów przez internet jest możliwość ich dokonania o każdej porze dnia, w każdym momencie i z dowolnego miejsca. Postępująca technologia i stale rosnący rozwój urządzeń mobilnych wymaga od sprzedawców dostosowania widoku swoich stron do użytkowników korzystających ze smartfonów bądź tabletów. Wygodne i płynne “scrollowanie”, a zatem przeglądanie treści za pomocą jednego ruchu palcem, bez konieczności włączania kolejnych podstron to jedna z metod zatrzymania klienta na stronie sklepu. Sprawdź jak udoskonalić witrynę do zakupów online na marketerplus.pl.

Bezpieczeństwo danych, a certyfikat strony

Czynnikiem decydującym o tym, czy klient zdecyduje się na zakupy internetowe na danej witrynie, jest również bezpieczeństwo danych. Większość sklepów internetowych, bo aż 94% z nich posiada certyfikat SSL – narzędzie służące ochronie stron internetowych, a także zapewniające poufność oraz bezpieczeństwo danych przesyłanych drogą internetową. Obecność certyfikatu na stronie jest łatwo zauważalna przez obecność litery “s” w adresie witryny, gdzie zamiast “http” widnieje “https”. Zadbanie o bezpieczeństwo danych klienta oraz zdobycie jego zaufania jest bardzo istotne.

Różne formy płatności, czas i koszt przesyłki

Zalety zakupów przez internet mogą być równocześnie wadami. Duża część klientów dokonujących zakupów przez internet uzależnia swój powrót na stronę od czasu oczekiwania na zakupione towary. Zwykle dużą rolę odgrywa również koszt, jaki trzeba ponieść za dostarczenie zakupów. Ponieważ jednym z atutów zakupów internetowych, oprócz wygody i oszczędności czasu jest także cena – niższa niż przy zakupach stacjonarnych, klienci chcą unikać wysokich kosztów przesyłki. W kwestii cen i płatności nie bez znaczenia pozostaje również wybór formy jej dokonania. Zgodnie z raportem E-commerce, ograniczenie liczby form płatności ma wpływ na negatywne postrzeganie strony przez klienta.

Przyciągnięcie i zatrzymanie klienta na dłużej

Zastosowanie zabezpieczeń i wyglądu strony dostosowanego do przeglądania jej na urządzeniach mobilnych to jedne z czynników decydujących o tym, czy klient na stronie pozostanie. Jest to bardzo ważne, gdyż zbędne bądź niedziałające formularze, a także nie dostosowanie witryny mają niekorzystny wpływ na odbiór strony. Możliwość założenia konta to kolejny sposób na to, aby klient odwiedzający stronę pozostał na niej na dłużej. Jeśli zdecyduje się na to, aby je założyć, oznacza, że w przyszłości ma zamiar powrócić na stronę i dokonać kolejnego zakupu.

Omnichannel, czyli wielokanałowość

Zakupy przez internet zyskują na popularności, a wraz z nimi rozwiązania techniczne, które mają usprawnić cały proces sprzedaży. Jednym z nich jest omnichannel, czyli wielokanałowość zakupów. Zgodnie z raportami, Ci użytkownicy, którzy podczas zakupów internetowych używają kilku kanałów, mają skłonności do wydawania większych kwot pieniędzy, a także do częstszego dokonywania zakupów, niż Ci, którzy korzystają jedynie z pojedynczego źródła. Więcej na temat wielokanałowości i prowadzenia sprzedaży internetowej dowiesz się z magazynu Marketer+.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>