niedziela, Sierpień 19, 2018

Szampon z glinką – sprawdź, kto może go używać?

Szampony z glinką działają zupełnie inaczej niż tradycyjne szampony do włosów. Glinka stanowi bowiem składnik aktywny, dzięki któremu pielęgnacja włosów jest zarówno bardziej efektywna, jak i kompleksowa. Dowiedz się, jak działa glinka na włosy i kto powinien używać szamponów z glinką!

Szampon z glinką a zwykły szampon do włosów

Zadaniem każdego szamponu do włosów jest ich pielęgnacja. Szampon, bez względu na rodzaj, eliminuje z powierzchni kosmyków, jak i skóry głowy, wszelkie zanieczyszczenia, kurz i brud. Usuwa także nadmiar sebum produkowany przez gruczoły łojowe skóry głowy, który w nadmiarze wpływa na nadmierne przetłuszczanie się włosów. Szampony z glinką również posiadają takie właściwości. Jednak z racji tego, że bazują na glince lub glinkach są to bardziej specjalistyczne i profesjonalne kosmetyki. Przykładem szamponu z glinką, który jest dedykowany do włosów przetłuszczających się jest Elseve Magiczna Moc Glinki marki L’Oréal Paris. Dlaczego szampony z glinkami są tak wyjątkowe i lepsze od tych tradycyjnych? Sekret tkwi w ich działaniu.

Działanie glinki w szamponach do włosów:

  • stabilizacja pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie zminimalizowanie ilości wydzielanego przez nie sebum;
  • ograniczenie przetłuszczania się włosów;
  • przedłużenie świeżości włosów;
  • nadanie włosom objętości (działanie glinki do włosów dotyczy zazwyczaj tzw. odbicia włosów od nasady skóry głowy);
  • dogłębna pielęgnacja dzięki wielu witaminom, minerałom i pierwiastkom, jakie w swoim składzie posiadają glinki;
  • świetlistość, blask, promienność włosów, a także wydobycie z nich naturalnych refleksów.

Jaką glinkę i szampon wybrać?

Mimo że wszystkie glinki na włosy działają bardzo podobnie, to każdy jej rodzaj jest przeznaczony dla innego rodzaju i problematyki włosów. Glinka zielona sprawia, że kosmyki mniej się przetłuszczają, a tym samym glinka ta jest polecana do włosów przetłuszczających się. Glinka szara dogłębnie oczyszcza włosy. Glinka czerwona nawilża, a dzięki temu nadaje włosom miękkości. W zależności od tego, jaki mamy typ włosów oraz jaka jest ich problematyka, należy sięgnąć po inny typ glinki. Co ciekawe, na rynku kosmetycznym są produkty będące połączeniem kilku rodzajów glinek. Wówczas ich działanie jest efektywniejsze i bardziej skuteczne. Przykładem takiego produktu jest wspomniany wyżej szampon do włosów z glinką od L’Oréal Paris z serii Elseve.

Kto powinien stosować szampony z glinkami?

Szampony z glinkami lub ,,czyste” glinki do włosów są dedykowane osobom, które w profesjonalny sposób chcą zadbać zarówno o swoje włosy, jak i skórę głowy. Tego typu szampony można zaliczyć do pro-zdrowotnych, ponieważ glinki są jednym z naturalnych składników, wykazujących bardzo korzystny wpływ zarówno na kondycję skóry głowy, jak i każdego pojedynczego kosmyka. Szampony z glinkami są również polecane osobom, które stosowały tradycyjne szampony, ale nie dostrzegły żadnej poprawy w kondycji swoich włosów. Ważne jest, aby przed zakupem tego najlepszego szamponu z glinką zorientować się, jakie rodzaje glinek posiada. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ich działanie jest adekwatne do problematyki twoich włosów. Dodatkowo, warto sprawdzić zawartość glinek w wybranym przez nas szamponie i zorientować się, czy glinki te nie występują tylko w znikomej ilości. Szampon pielęgnacyjny Magiczna Moc Glinki Elseve posiada aż trzy rodzaje glinek. Takie kompleksowe połączenie sprawia, że produkt wpływa na efektywną pielęgnację włosów i pomaga uporać się z problemem, jakim (w tym przypadku) jest nadmierne przetłuszczanie się włosów.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>