środa, Lipiec 08, 2020

Tatuaż z pozytywnym przesłaniem, czyli mikropigmentacja brodawki piersiowej

Sutki są dla kobiet niczym wisienka na torcie – doskonałym uzupełnieniem wyglądu, elementem, bez którego nie wyobrażają sobie swoich piersi. Gdy ich zabraknie, np. na skutek mastektomii, nierzadko dochodzi do utraty poczucia seksapilu, a nawet do załamania psychicznego. Według linergistek wykonujących mikropigmentację medyczną w krakowskim Centrum DER-MED, szczęście mierzy się w uśmiechach pacjentek zadowolonych z nowego wyglądu swoich piersi.

Przebieg zabiegu

Mikropigmentacja medyczna przeprowadzana jest przez linergistkę – specjalistkę w dziedzinie makijażu permanentnego, która przeszła specjalne szkolenie z odwzorowywania brodawek piersiowych. Zabieg rozpoczyna się od wykonania precyzyjnego szkicu za pomocą kredki, by efekt zabiegu był jak najbardziej symetryczny. Ważne jest odpowiednie dobranie właściwego tonu i barwy stosowanych pigmentów.

Po zaakceptowaniu przez pacjentkę kształtu i koloru nowej brodawki, linergistka przystępuje do wykonywania trwałej pigmentacji skóry za pomocą specjalnych igieł, podobnych do tych stosowanych przez tatuatorów. Jednak mikropigmentacja medyczna ma dużo poważniejsze przesłanie, niż zwykły tatuaż. Jej celem jest przede wszystkim poprawa komfortu życia i wzmocnienie poczucia własnej wartości, a nie tylko efekt estetyczny.

Dla kogo mikropigmentacja brodawki piersiowej?

Na mikropigmentację medyczną najczęściej decydują się panie po zabiegu mastektomii, czyli usunięciu piersi z powodu nowotworu. Po usunięciu guza, piersi zazwyczaj poddawane są rekonstrukcji, która często odbywa się wraz z odtworzeniem samej brodawki, ale bez otoczki. Bywa też, że brodawka nie jest rekonstruowana i wtedy linergistka wykonująca mikropigmentację, musi stworzyć jeszcze bardziej precyzyjny rysunek 3D, który do złudzenia będzie przypominał wypukłość brodawki piersiowej. W przypadku jednostronnej mastektomii wygląd sutka odtwarzany jest na podstawie zdrowej piersi. W sytuacji, gdy mastektomia jest dwustronna, wygląd nowych sutków ogranicza już tylko wyobraźnia.

Na zabieg mogą zdecydować się też panie, które po prostu są niezadowolone z wyglądu swoich piersi, np. posiadaczki zbyt jasnych, niewidocznych, nadmiernie rozmytych otoczek brodawek piersiowych. Wskazaniem do mikropigmentacji medycznej może być też asymetria brodawek po karmieniu piersią lub po nieudanej operacji plastycznej.

Są też inne powody, które skłaniają również mężczyzn do wykonania tego zabiegu, np. bielactwo albo uszkodzenie brodawek sutkowych pod wpływem poparzenia lub wypadku.

Koniec wieńczy dzieło

Wygląd piersi po mikropigmentacji medycznej jest dla ich posiadaczek powodem do uśmiechu i samoakceptacji. Brakujący element nareszcie znalazł się na swoim miejscu!

Makijaż permanentny brodawki piersiowej i jej otoczki znacząco odmienia życie nie tylko kobiet, które zmagały się z rakiem piersi. Powody do szczęścia mają również panie, które postanowiły odświeżyć wygląd swoich piersi. Po metamorfozie sutków, polegającej na regulacji kształtu i przyciemnianiu otoczki brodawki, piersi wydają się młodsze, jędrniejsze i lekko podniesione.

Uzyskanie efektu odmłodzonych piersi możliwe jest dzięki wizualnej regulacji otoczki piersiowej, która odbywa się poprzez:

  • przyciemnienie – zbyt jasny i rozmyty kształt można poprawić stosując ciemniejszy pigment i zarysowując wyraźną granicę aureoli brodawki,
  • powiększenie – mała i niewyraźna otoczka sutków sprawia, że piersi wydają się nieduże, stworzenie większej otoczki optycznie je powiększa.

Dowiedz się więcej o mikropigmentacji medycznej brodawki sutkowej i umów się na wizytę w Centrum DER-MED w Katowicach: https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/mikropigmentacja-brodawki-sutkowej/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>