wtorek, Styczeń 21, 2020

Bibułki do skrętów – jakie bletki sprawdzą się do samodzielnego skręcania?

Bibułki, inaczej znane także jako bletki to kawałki papieru, które służą do samodzielnego skręcania. Są one podstawą do zwijania suszu, spajają takiego samodzielnie wykonanego jointa i gwarantują najwyższą jakość jego spalania. Własnoręcznie robione skręty cieszą się coraz większą popularnością. Takie samodzielne skręcanie jest bowiem zazwyczaj tańsze i pozwala na uzyskanie smakowych papierosów, które często nie są dostępne w sklepach. To właśnie bibułka do skręta w znacznym stopniu decyduje o jego jakości i sprawia, że może on mieć wybrany przez nas smak. Dowiedz się jakie bibułki do samodzielnego zwijania skrętów możesz wybrać!

Klasyczne regularne bibułki

Bibułki regularne najczęściej wykonywane są z konopi, lnu lub miazgi drzewnej czy słomy ryżowej. W zależności od materiału, z jakiego są one wykonane możemy wyróżnić: bibułki ryżowe, konopne czy bibułki do skrętów naturalne. Każda bletka, niezależnie z jakiego materiału jest wykonana, posiada specjalny cienki pasek kleju roślinnego na jednym ze swoich końców, dzięki któremu po zrolowaniu bletka nie będzie się rozwijała i spoi nasz susz. Klasyczne regularne bibułki można zazwyczaj zakupić albo w formie prostokątnych bletek, albo już zawiniętych stożków. Zazwyczaj na takich bibułkach znajdują się znaki wodne, których zadaniem jest zapewnienie regularnego spalania skręta.

Ekologiczne, naturalne bletki

Wśród różnego rodzaju bibułek znajdziemy bletki ekologiczne, wykonane z całkowicie naturalnych składników. Mogą być one wykonane z papieru lnianego lub konopnego. Zazwyczaj na końcu takich ekologicznych bibułek do skręcania znajduje się pasek kleju z naturalnej gumy arabskiej. Są one idealne dla miłośników bycia eko i wszystkich palaczy, którym zależy na najwyższej jakości spalanych jointów.

Bibułki na rolce

Zamiast klasycznych bletek w postaci kawałków papieru lub zwiniętych już stożków wykorzystać możesz także bletkę na rolce. Dzięki takiej bibułce możesz wybrać jej dowolny, idealny dla siebie rozmiar i skręcić papierosa o dowolnej długości. Takie bibułki na rolce nie różnią się niczym innym od klasycznych bibułek papierków. Można je dostać także w formie smakowej oraz znaleźć ekologiczne bletki na rolce.

Przezroczyste bletki

Bibułki do skrętów występować mogą nie tylko jako matowe, “kolorowe” papierki, ale także w formie przezroczystej. Takie bletki wykonywane są, chociażby z chemicznie modyfikowanej, naturalnej celulozy pochodzącej z azjatyckiej bawełny, co gwarantuje ich przezroczystość i brak koloru. Bletki przezroczyste mogą występować w różnych smakach. Niektóre z nich nie posiadają charakterystycznego dla bibułek paska kleju. Takim bibułkom wystarcza lekkie zwilżenie, które pozwala, aby joint zachował swoją spójność. W profesjonalnych sklepach z gadżetami dla palaczy, jak chociażby bletki.com znaleźć można wybór przezroczystych bibułek. Popularne są bletki od producentów takich jak Trip, Glass czy Cones Cyclones.

Bibułki smakowe

Jeśli zależy Ci nie tylko na jakości spalania, ale również na oryginalnym smaku postaw na bletki smakowe. Bibułki dostępne są w przeróżnych smakach takich jak: truskawka, jagoda, banan, winogrono czy arbuz. Sprawdzą się one idealnie jako drobny upominek lub prezent dla każdego miłośnika tworzenia smakowych samodzielnych skrętów.

Poznaj więcej rodzajów bibułek do samodzielnych skrętów, znaleźć je można na Bletki.com, testuj je i wybierz swój ulubiony rodzaj!

Opakowania w transporcie drogowym – jak bezpiecznie dowieźć towar?

W logistyce i transporcie niezwykle ważne jest odpowiednie dobranie opakowań, które pozwolą Ci zabezpieczyć Twój towar przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych i urazami mechanicznymi. Szczególnie jeśli transport odbywa się między różnymi państwami, niezbędne jest dopasowanie opakowań do wymaganych standardów, które pozwolą Ci legalnie przewieźć Twój ładunek. Wybór opakowań w transporcie drogowym zależy od towaru jaki przewozimy oraz warunków w jakich będzie się znajdował. Sprawdź jakie opakowania zapewnią ochronę Twoim towarom.

Skrzynie transportowe – klasyczna forma opakowań w transporcie

Jedną z najbardziej popularnych form opakowań transportowych są drewniane skrzynie. Drewno to od wieków jeden z powszechniej wykorzystywanych surowców w dziedzinach takich jak budownictwo, logistyka czy właśnie transport. Drewniane skrzynie stanowią doskonałe rozwiązanie dla transportu nawet “trudnych, wrażliwych” produktów, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed złymi warunkami pogodowymi czy urazami mechanicznymi. Sprawdzają się one dla wielkogabarytowych towarów jak i produktów delikatnych. Drewno dzięki swoim właściwościom gwarantuje, że skrzynie takie są niezwykle wytrzymałe i doskonale chronią przed trudnymi warunkami transportowymi. Opakowania wykonane z drewna dostępne są zazwyczaj w wersji ażurowej i pełnej. Skrzynie ażurowe są nieco lżejsze niż pełne, jednak te w wersji pełnej zapewniają jeszcze większą ochronę i pełniejsze zabezpieczenie. Skrzynie z drewna dostępne są w różnych rozmiarach. Aby móc z nich korzystać w przewozie międzynarodowym, powinnyśmy wybierać skrzynie zgodne z wymogami normy ISPM 15. Wybór solidnych skrzyń drewnianych znajdziesz między innymi u łódzkiego producenta opakowań transportowych Pako-Bud!

Skrzynie ze sklejki, płyty pilśniowej czy OSB

Innym przykładem opakowań w transporcie drogowym są skrzynie z materiałów drewnopochodnych. Sklejka, płyta pilśniowa czy płyta OSB to najbardziej popularne materiały na opakowania transportowe. Skrzynie z takich surowców są zazwyczaj lżejsze niż te wykonane z drewna, a jednocześnie pozwalają na bardzo wysoką ochronę przewożonych towarów. Skrzynie z OSB są wykonane z  trójwarstwowej płyty kompozytowej i pozwalają na bardzo długi okres użytkowania dzięki swojej wytrzymałości. Skrzynie z płyty pilśniowej wykonane z rozwłóknionej tkanki drzewnej są najtańszą opcją ze wszystkich opakowań i dzięki estetycznemu wyglądowi mogą być wykorzystywane także do innych celów niż transportowe na przykład do ekspozycji naszych towarów. Dzięki swojej wytrzymałości i lekkości pozwalają na bardzo wygodny i łatwy transport towarów. W przypadku skrzyni ze sklejki mogą one występować w ażurowej formie. Są również niezwykle lekkie i bardzo estetyczne, jednak stosuje się je głównie w transporcie lotniczym.

Tekturowe opakowania w transporcie drogowym – do przewożenia lżejszych produktów

W transporcie lżejszych i mniejszych produktów wykorzystuje się głównie opakowania tekturowe. Na rynku dostępne są także pudła wykonane z tektury ciężkiej, która pozwala na transport również cięższych ładunków. Opakowania do transportu wykonane mogą być także z połączenia materiałów drewnopochodnych takich jak sklejka czy płyta OSB z tekturą – są to tak zwane opakowania łączone. Są one znacznie bardziej niż klasyczne opakowania tekturowe dzięki czemu pozwalają na transport bardziej wymagających towarów.

Skrzyniopalety i europalety do transportu międzynarodowego

Innym popularnym środkiem wykorzystywanym do magazynowania i transportowania towarów są skrzyniopalety. Jak sama nazwa wskazuje jest to połączenie palety i skrzynki transportowej. Zazwyczaj wykonuje się je tradycyjnie w klasycznych wymiarach podstawy 1200 x 800 mm, jednak przy zmiennej wysokości. Takie wymiary mają między innymi europalety EPAL, pozwalające na transport do krajów Unii Europejskiej. Skrzyniopalety wykonywane mogą być zarówno z drewna, płyty OSB jak i innych materiałów drewnopodobnych, a także z metalu.

Dowiedz się więcej na temat opakowań do transportu drogowego w Pako-Bud w Łodzi i zabezpiecz swój ładunek przed niebezpieczeństwami przewozu!

Plastyka uszu – na czym polega i ile trwa zabieg?

Plastyka uszu to zabieg, który ma na celu poprawę wyglądu małżowiny usznej lub płatka uszu. Na operację najczęściej decydują się osoby mające odstające uszy, co znacznie zmienia ogólną prezencję danej osoby i jest kluczem do wielu kompleksów. Korekta uszu często jest zabiegiem przeprowadzanym jedynie w znieczuleniu miejscowym, a spektakularne efekty uzyskujemy bardzo szybko. Zobacz, na czym polega korekcja uszu, jak długo trwa taki zabieg i ile wynosi okres rekonwalescencji!

Skrzynie – sklejka jako ekologiczny materiał

Skrzynie ze sklejki często są błędnie uznawane za opakowania do transportu mniej wartościowe w porównaniu do skrzyń z litego drewna. Tak naprawdę sklejka stanowi materiał do produkcji skrzyń ładunkowych o wielu zaletach, a często skrzynie ze sklejki sprawdzają się lepiej, niż te drewniane. Zobacz zalety i możliwe zastosowanie skrzyń produkowanych ze sklejki. 

Rola palet transportowych w łańcuchu dostaw

Gdy zaczniesz się dobrze przyglądać, zauważysz palety drewniane niemalże wszędzie. Od magazynów, sklepów budowlanych, sklepów spożywczych, aż po zwykłe domy, gdzie palety stają się oryginalnymi meblami. Szacuje się, że palety są wykorzystywane do transportu niemal 80% wszystkich produktów i stanowią ponad 45% całej produkcji tarcicy liściastej. Jak podkreślają specjaliści z Pako-Bud z Łodzi, palet transportowych można używać do transportu prawie każdego produktu.

Maszynki do skręcania, czyli sposób na tanie papierosy

Papierosy stają się coraz droższe, nic więc dziwnego, że palacze widząc wciąż postępujący wzrost cen, szukają alternatyw w postaci tanich papierosów. Maszynki do skręcania papierosów pozwalają nie tylko na spore oszczędności, ale również dają możliwość eksperymentowania z różnym rodzajem tytoniu, bletek do papierosów czy filtrów do papierosów. Wraz ze specjalistami z bletki.com znajdź odpowienią dla siebie maszynkę do skręcania papierosów!

5 wskazówek dotyczących prawidłowego układania palet drewnianych i innych

Prawidłowe układanie palet, niezależnie od tego,czy wykonujesz to podnośnikiem paletowym, wózkiem widłowym, ręczną pompą paletową czy innymi maszynami, może zapobiec wielu wypadkom, które zwykle mają miejsce w magazynach. Znajomość i stosowanie określonych zasad bezpieczeństwa, odpowiednich praktyk i właściwe wyposażenie może pomóc zmniejszyć liczbę wypadków przy pracy związanych z paletami. Stosy palet ułatwiają magazynowi lub centrum dystrybucyjnemu zaoszczędzenie miejsca, obniżenie kosztów, a także wzrost bezpieczeństwa, ale tylko wtedy, kiedy będziesz wiedział jak to dobrze robić. Poznaj porady producenta palet drewnianych PakoBud z Łodzi!

Ekologiczne opakowania transportowe – transport towarów w zgodzie z naturą

Przewożenie towarów z miejsca na miejsce to nieodłączny element działania niemal każdej firmy produkcyjnej. Zapakowanie przewożonych przedmiotów jest bardzo ważne, aby podczas transportu towarów nie doszło do żadnych zniszczeń. Niekiedy opakowania transportowe posiadają elementy plastikowe, foliowe czy aluminiowe, które po wykorzystaniu będą się rozkładały kilka tysięcy lat. Warto korzystać z takich opakowań, które nie tylko można wykorzystać ponownie, ale które również można poddać recyklingowi, a których rozkład nie jest zagrożeniem dla Ziemi.

Sprzedaż internetowa zyskuje na popularności. Czynniki wpływające na zainteresowanie zakupami przez internet

Statystyki z ostatnich lat wyraźnie wskazują na coraz większe zainteresowanie społeczeństwa zakupami przez internet. Zakupy online preferuje już ponad połowa kobiet, jednak mężczyźni nie pozostają w tyle i za tą formą kupowania opowiada się 46% panów. W związku z tym, przed firmami oferującymi sprzedaż internetową stawiane są kolejne wymagania, którym muszą sprostać, aby spełnić oczekiwania swoich klientów.

Dostępność 24/7 i wygodne scrollowanie

Obecnie czas i wygoda to jedne z ważniejszych wartości branych pod uwagę podczas nabywania dóbr i z pewnością są to główne zalety zakupów przez internet. Z pewnością ogromnym atutem zakupów przez internet jest możliwość ich dokonania o każdej porze dnia, w każdym momencie i z dowolnego miejsca. Postępująca technologia i stale rosnący rozwój urządzeń mobilnych wymaga od sprzedawców dostosowania widoku swoich stron do użytkowników korzystających ze smartfonów bądź tabletów. Wygodne i płynne “scrollowanie”, a zatem przeglądanie treści za pomocą jednego ruchu palcem, bez konieczności włączania kolejnych podstron to jedna z metod zatrzymania klienta na stronie sklepu. Sprawdź jak udoskonalić witrynę do zakupów online na marketerplus.pl.

Bezpieczeństwo danych, a certyfikat strony

Czynnikiem decydującym o tym, czy klient zdecyduje się na zakupy internetowe na danej witrynie, jest również bezpieczeństwo danych. Większość sklepów internetowych, bo aż 94% z nich posiada certyfikat SSL – narzędzie służące ochronie stron internetowych, a także zapewniające poufność oraz bezpieczeństwo danych przesyłanych drogą internetową. Obecność certyfikatu na stronie jest łatwo zauważalna przez obecność litery “s” w adresie witryny, gdzie zamiast “http” widnieje “https”. Zadbanie o bezpieczeństwo danych klienta oraz zdobycie jego zaufania jest bardzo istotne.

Różne formy płatności, czas i koszt przesyłki

Zalety zakupów przez internet mogą być równocześnie wadami. Duża część klientów dokonujących zakupów przez internet uzależnia swój powrót na stronę od czasu oczekiwania na zakupione towary. Zwykle dużą rolę odgrywa również koszt, jaki trzeba ponieść za dostarczenie zakupów. Ponieważ jednym z atutów zakupów internetowych, oprócz wygody i oszczędności czasu jest także cena – niższa niż przy zakupach stacjonarnych, klienci chcą unikać wysokich kosztów przesyłki. W kwestii cen i płatności nie bez znaczenia pozostaje również wybór formy jej dokonania. Zgodnie z raportem E-commerce, ograniczenie liczby form płatności ma wpływ na negatywne postrzeganie strony przez klienta.

Przyciągnięcie i zatrzymanie klienta na dłużej

Zastosowanie zabezpieczeń i wyglądu strony dostosowanego do przeglądania jej na urządzeniach mobilnych to jedne z czynników decydujących o tym, czy klient na stronie pozostanie. Jest to bardzo ważne, gdyż zbędne bądź niedziałające formularze, a także nie dostosowanie witryny mają niekorzystny wpływ na odbiór strony. Możliwość założenia konta to kolejny sposób na to, aby klient odwiedzający stronę pozostał na niej na dłużej. Jeśli zdecyduje się na to, aby je założyć, oznacza, że w przyszłości ma zamiar powrócić na stronę i dokonać kolejnego zakupu.

Omnichannel, czyli wielokanałowość

Zakupy przez internet zyskują na popularności, a wraz z nimi rozwiązania techniczne, które mają usprawnić cały proces sprzedaży. Jednym z nich jest omnichannel, czyli wielokanałowość zakupów. Zgodnie z raportami, Ci użytkownicy, którzy podczas zakupów internetowych używają kilku kanałów, mają skłonności do wydawania większych kwot pieniędzy, a także do częstszego dokonywania zakupów, niż Ci, którzy korzystają jedynie z pojedynczego źródła. Więcej na temat wielokanałowości i prowadzenia sprzedaży internetowej dowiesz się z magazynu Marketer+.

Kostka Arkady – na wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to problem, z jakim boryka się wiele osób niezależnie od wieku. Bolesna przypadłość utrudnia normalne funkcjonowanie, a zaniedbana, może prowadzić do stanów zapalnych. Dlatego, jeśli dotyczy Cię ten problem, nie zwlekaj, ale zgłoś się do specjalisty, np. z gabinetu podologicznego Satin w Warszawie.