wtorek, Październik 22, 2019

Skrzynie – sklejka jako ekologiczny materiał

Skrzynie ze sklejki często są błędnie uznawane za opakowania do transportu mniej wartościowe w porównaniu do skrzyń z litego drewna. Tak naprawdę sklejka stanowi materiał do produkcji skrzyń ładunkowych o wielu zaletach, a często skrzynie ze sklejki sprawdzają się lepiej, niż te drewniane. Zobacz zalety i możliwe zastosowanie skrzyń produkowanych ze sklejki. 

Rola palet transportowych w łańcuchu dostaw

Gdy zaczniesz się dobrze przyglądać, zauważysz palety drewniane niemalże wszędzie. Od magazynów, sklepów budowlanych, sklepów spożywczych, aż po zwykłe domy, gdzie palety stają się oryginalnymi meblami. Szacuje się, że palety są wykorzystywane do transportu niemal 80% wszystkich produktów i stanowią ponad 45% całej produkcji tarcicy liściastej. Jak podkreślają specjaliści z Pako-Bud z Łodzi, palet transportowych można używać do transportu prawie każdego produktu.

Maszynki do skręcania, czyli sposób na tanie papierosy

Papierosy stają się coraz droższe, nic więc dziwnego, że palacze widząc wciąż postępujący wzrost cen, szukają alternatyw w postaci tanich papierosów. Maszynki do skręcania papierosów pozwalają nie tylko na spore oszczędności, ale również dają możliwość eksperymentowania z różnym rodzajem tytoniu, bletek do papierosów czy filtrów do papierosów. Wraz ze specjalistami z bletki.com znajdź odpowienią dla siebie maszynkę do skręcania papierosów!

5 wskazówek dotyczących prawidłowego układania palet drewnianych i innych

Prawidłowe układanie palet, niezależnie od tego,czy wykonujesz to podnośnikiem paletowym, wózkiem widłowym, ręczną pompą paletową czy innymi maszynami, może zapobiec wielu wypadkom, które zwykle mają miejsce w magazynach. Znajomość i stosowanie określonych zasad bezpieczeństwa, odpowiednich praktyk i właściwe wyposażenie może pomóc zmniejszyć liczbę wypadków przy pracy związanych z paletami. Stosy palet ułatwiają magazynowi lub centrum dystrybucyjnemu zaoszczędzenie miejsca, obniżenie kosztów, a także wzrost bezpieczeństwa, ale tylko wtedy, kiedy będziesz wiedział jak to dobrze robić. Poznaj porady producenta palet drewnianych PakoBud z Łodzi!

Ekologiczne opakowania transportowe – transport towarów w zgodzie z naturą

Przewożenie towarów z miejsca na miejsce to nieodłączny element działania niemal każdej firmy produkcyjnej. Zapakowanie przewożonych przedmiotów jest bardzo ważne, aby podczas transportu towarów nie doszło do żadnych zniszczeń. Niekiedy opakowania transportowe posiadają elementy plastikowe, foliowe czy aluminiowe, które po wykorzystaniu będą się rozkładały kilka tysięcy lat. Warto korzystać z takich opakowań, które nie tylko można wykorzystać ponownie, ale które również można poddać recyklingowi, a których rozkład nie jest zagrożeniem dla Ziemi.

Sprzedaż internetowa zyskuje na popularności. Czynniki wpływające na zainteresowanie zakupami przez internet

Statystyki z ostatnich lat wyraźnie wskazują na coraz większe zainteresowanie społeczeństwa zakupami przez internet. Zakupy online preferuje już ponad połowa kobiet, jednak mężczyźni nie pozostają w tyle i za tą formą kupowania opowiada się 46% panów. W związku z tym, przed firmami oferującymi sprzedaż internetową stawiane są kolejne wymagania, którym muszą sprostać, aby spełnić oczekiwania swoich klientów.

Dostępność 24/7 i wygodne scrollowanie

Obecnie czas i wygoda to jedne z ważniejszych wartości branych pod uwagę podczas nabywania dóbr i z pewnością są to główne zalety zakupów przez internet. Z pewnością ogromnym atutem zakupów przez internet jest możliwość ich dokonania o każdej porze dnia, w każdym momencie i z dowolnego miejsca. Postępująca technologia i stale rosnący rozwój urządzeń mobilnych wymaga od sprzedawców dostosowania widoku swoich stron do użytkowników korzystających ze smartfonów bądź tabletów. Wygodne i płynne “scrollowanie”, a zatem przeglądanie treści za pomocą jednego ruchu palcem, bez konieczności włączania kolejnych podstron to jedna z metod zatrzymania klienta na stronie sklepu. Sprawdź jak udoskonalić witrynę do zakupów online na marketerplus.pl.

Bezpieczeństwo danych, a certyfikat strony

Czynnikiem decydującym o tym, czy klient zdecyduje się na zakupy internetowe na danej witrynie, jest również bezpieczeństwo danych. Większość sklepów internetowych, bo aż 94% z nich posiada certyfikat SSL – narzędzie służące ochronie stron internetowych, a także zapewniające poufność oraz bezpieczeństwo danych przesyłanych drogą internetową. Obecność certyfikatu na stronie jest łatwo zauważalna przez obecność litery “s” w adresie witryny, gdzie zamiast “http” widnieje “https”. Zadbanie o bezpieczeństwo danych klienta oraz zdobycie jego zaufania jest bardzo istotne.

Różne formy płatności, czas i koszt przesyłki

Zalety zakupów przez internet mogą być równocześnie wadami. Duża część klientów dokonujących zakupów przez internet uzależnia swój powrót na stronę od czasu oczekiwania na zakupione towary. Zwykle dużą rolę odgrywa również koszt, jaki trzeba ponieść za dostarczenie zakupów. Ponieważ jednym z atutów zakupów internetowych, oprócz wygody i oszczędności czasu jest także cena – niższa niż przy zakupach stacjonarnych, klienci chcą unikać wysokich kosztów przesyłki. W kwestii cen i płatności nie bez znaczenia pozostaje również wybór formy jej dokonania. Zgodnie z raportem E-commerce, ograniczenie liczby form płatności ma wpływ na negatywne postrzeganie strony przez klienta.

Przyciągnięcie i zatrzymanie klienta na dłużej

Zastosowanie zabezpieczeń i wyglądu strony dostosowanego do przeglądania jej na urządzeniach mobilnych to jedne z czynników decydujących o tym, czy klient na stronie pozostanie. Jest to bardzo ważne, gdyż zbędne bądź niedziałające formularze, a także nie dostosowanie witryny mają niekorzystny wpływ na odbiór strony. Możliwość założenia konta to kolejny sposób na to, aby klient odwiedzający stronę pozostał na niej na dłużej. Jeśli zdecyduje się na to, aby je założyć, oznacza, że w przyszłości ma zamiar powrócić na stronę i dokonać kolejnego zakupu.

Omnichannel, czyli wielokanałowość

Zakupy przez internet zyskują na popularności, a wraz z nimi rozwiązania techniczne, które mają usprawnić cały proces sprzedaży. Jednym z nich jest omnichannel, czyli wielokanałowość zakupów. Zgodnie z raportami, Ci użytkownicy, którzy podczas zakupów internetowych używają kilku kanałów, mają skłonności do wydawania większych kwot pieniędzy, a także do częstszego dokonywania zakupów, niż Ci, którzy korzystają jedynie z pojedynczego źródła. Więcej na temat wielokanałowości i prowadzenia sprzedaży internetowej dowiesz się z magazynu Marketer+.

Kostka Arkady – na wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie to problem, z jakim boryka się wiele osób niezależnie od wieku. Bolesna przypadłość utrudnia normalne funkcjonowanie, a zaniedbana, może prowadzić do stanów zapalnych. Dlatego, jeśli dotyczy Cię ten problem, nie zwlekaj, ale zgłoś się do specjalisty, np. z gabinetu podologicznego Satin w Warszawie.

Chudnij, jedząc czekoladę! Dieta czekoladowa – efekty

Sposób na skuteczne zrzucenie wagi jest właściwie jeden – zmienić swój sposób odżywiania się tak, by dostarczać mniej nadprogramowych kalorii, a dodatkowo włączyć do codziennego życia aktywność fizyczną. Można znaleźć wiele propozycji, jak powinna wyglądać dieta odchudzająca, jednak w każdej z nich zaleca się ograniczenie, a wręcz całkowite odstawienie słodyczy. A gdyby tak móc chudnąć, jednocześnie nie tylko nie rezygnując ze słodkości, ale wręcz czyniąc je ważnym filarem odchudzania? Okazuje się, że coś, co dla wielu jest marzeniem, istnieje i jak najbardziej daje wymierne rezultaty, a mowa tu o diecie czekoladowej i efektach, jakie pozwala osiągnąć.

Piękna porcelana bez skaz

Decydując się na kupno zastawy porcelanowej, pragniemy, żeby była ona perfekcyjna i nie posiadała na sobie żadnych skaz i zabrudzeń, powstałych w procesie tworzenia. Chcemy gładkiej i pięknej, białej porcelany, ozdobionej dekoracyjnym motywem, lub nie – zależnie od indywidualnych upodobań. Jednym z polskich producentów oferujących piękną i trwałą porcelanę jest marka MariaPaula, produkująca swoje zastawy w sięgającej końca XIX wieku fabryce Chodzież. Jest to gwarancja jakości wykonania i wysokiej estetyki produktów porcelanowych podparta wielką wiedzą i tradycją.

Jak wygląda proces tworzenia naczyń porcelanowych?

Produkcja naczyń porcelanowych rozpoczyna się od stworzenia projektu w postaci szkicu ręcznego, a następnie modelu trójwymiarowego na komputerze. Kolejnym etapem jest wydruk 3D danego projektu w realnych rozmiarach przyszłego naczynia. Później zaczyna się już konkretne tworzenie porcelany poprzez dobranie surowców i uformowanie ich. W przypadku filiżanki, kolejnym krokiem po uformowaniu jej jest przyklejenie stópki oraz dokładne ręczne oczyszczenie, a następnie doklejenie rączki. Inaczej wygląda produkcja talerzy i spodków, ponieważ powstają one w prasie izostatycznej, dzięki czemu wszystkie są identyczne. Bardziej skomplikowane projekty tworzy się za pomocą metody odlewania. Następnie jest moment na pierwszą kontrolę jakości, a po niej wypał biskwitowy w temperaturze 800 stopni Celsjusza, a później proces szkliwienia, po którym nadchodzi czas na drugi wypał, tym razem w temperaturze 1400 stopni. Po tym etapie następuje czas zdobienia, a namalowane wzory utrwalane są znów w piecu. Jak widać więc, jest to etapowy proces, podczas którego wiele elementów wykonuje się ręcznie (czyszczenie, przyklejanie stópek i rączek oraz malowanie wzorów), porcelanę więc spokojnie można określić mianem rękodzieła.

Zalety porcelany

Porcelana posiada całe mnóstwo zalet. Po pierwsze, jest ona odporna na zarysowania, co jest bardzo istotne, ponieważ jemy za pomocą noża i widelca. Ponadto, bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, jest ona także niezwykle bezpieczna i co ważne, ekologiczna. Mogłoby się błędnie wydawać, że porcelana może nie być zbyt trwała ze względu na jej pozorną delikatność i przejrzystość, jednak jest ona niezwykle trwałym materiałem na naczynia. Porcelana marki MariaPaula charakteryzuje się dominującą głęboką bielą, która stanowi piękny kontrast dla potraw. Cechą charakterystyczną naczyń porcelanowych o wysokiej jakości jest brak skaz i gładkość bieli, wynikająca ze starannego procesu tworzenia i dobrania jakościowych surowców w odpowiedniej proporcji – taka właśnie jest porcelana z Chodzieży.

Gdzie kupować porcelanę?

Porcelanę dzisiaj można kupić w bardzo wielu miejscach w całej Polsce, a także w wielu sklepach internetowych. Warto jest jednak wcześniej dowiedzieć się nieco więcej na temat procesu jej tworzenia w poszczególnych fabrykach, żeby móc odpowiednio zadecydować i nie żałować później podjętej decyzji. Bezkompromisowo pewnym producentem jest fabryka w Chodzieży, łącząca w sobie wieloletnią tradycję z nowoczesnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą renomowanej marki MariaPaula na stronie internetowej – maria paula.pl.