Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Osocze bogatopłytkowe | Klinika Bieńkowscy, Bydgoszcz.
piątek, Maj 07, 2021

Usuwanie zmarszczek metodą osocza bogatopłytkowego PRP

W życiu każdego nadchodzi moment, gdy zmarszczki przestają być drobnymi rysami na skórze, a zaczynają coraz bardziej odznaczać się na naszej twarzy, przypominając tym samym o mijających latach. Na rynku obecnie jest wiele metod, które pomagają uporać się z tym “znakiem czasu”, najczęściej jednak wybieramy te mało inwazyjne, bez użycia skalpela. Jedną z nich jest biorewitalizacja komórkami macierzystymi, czyli osoczem bogatopłytkowym PRP.

Osocze bogatopłytkowe – na czym polega zabieg?

Zabieg z użyciem osocza PRP stosuje się w redukcji zmarszczek, likwidacji rozstępów i blizn, oraz w rewitalizacji wiotkiej i mało jędrnej skóry. Choć jest to względnie nowa metoda, cieszy się niezwykłą popularnością i zaufaniem zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Samo osocze uzyskuje się ze świeżej krwi osoby poddającej się terapii. Czynność ta wykonywana jest bezpośrednio przed zabiegiem. W niej właśnie (a dokładniej – w samym osoczu) zawierają się komórki macierzyste o niezwykłym, biologicznym potencjale (tzw. komórki pluripotencjalne, komórki pnia – ang. stem cells). Dzięki nim komórki szybciej się dzielą, powstaje nowe białko, a tkanka jest lepiej ukrwiona. To właśnie ma podstawowe znaczenie w zabiegach odmładzających typu anti-age.

Przebieg zabiegu z użyciem osocza PRP

Sam zabieg nie jest długi (trwa od 20 do 60 minut, w zależności od ilości preparatu oraz miejsca, w którym chcemy odnowić skórę) i składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to pobranie krwi od pacjenta, którą poddaje się potem wirowaniu, aby uzyskać samo osocze, a następnie poddaje się je aktywizacji i wstrzykuje w skórę za pomocą klasycznej mezoterapii, lub z użyciem mikrokaniuli wzdłuż zmarszczki. W zależności od wymagań pacjenta leczenie osoczem PRP może obejmować 3-4 zabiegi, powtarzanych co 21-30 dni.
Metoda ta daje spektakularne efekty m.in. w rewitalizacji skóry, poprawy jakości włosów i pobudzenia ich wzrostu oraz w ujednoliceniu kolorytu. Jest całkowicie naturalna i biokompatybilna, nie powoduje reakcji alergicznych czy immunologicznych; z tego względu, iż w zabiegu wykorzystuje się osocze samego pacjenta – podkreślają pracownicy klinik Bieńkowscy Esteticmed.

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym PRP

Jak już wspomniano, metoda ta może być wykorzystywana nie tylko do usuwania zmarszczek. Rekomenduje się ją do:

 • leczenia wypadania włosów i zaburzeń ich wzrostu,
 • ujędrnienia skóry na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach i innych częściach ciała,
 • usunięcia blizn pourazowych i potrądzikowych czy rozstępów,
 • walki ze starzeniem skóry całego ciała,
 • zniwelowania fotouszkodzeń,
 • leczenia chorób zwyrodnieniowych, urazów, zmian pourazowych,
 • złagodzenia skutków zabiegów naruszających ciągłość naskórka

Efekty po zabiegu osoczem PRP:

Metoda z użyciem osocza bogatopłytkowego powoduje namnażanie komórek, zwiększenie naczyń włosowatych i tworzenie nowych struktur kolagenu. To prowadzi do wyraźnego poprawienia elastyczności i napięcia skóry. Zostaje ona również ukrwiona, zmarszczki są wygładzone, a rany po przeprowadzonych zabiegach goją się szybciej.

Przeciwwskazania

Lista przeciwwskazań do wykonania zabiegu obejmuje:

 • choroby nowotworowe
 • immunosupresję
 • ciążę, laktację,
 • przewlekłe choroby wątroby, nerek i płuc w stadium niewydolności

Aby pozbyć się zmarszczek i uelastycznić naszą skórę nie musimy już korzystać z – często niebezpiecznych – zabiegów z użyciem skalpela. Metoda leczenia osoczem bogatopłytkowym PRP jest całkowicie bezpieczna i naturalna, oraz pozwala cieszyć się młodością na długo. Więcej o zabiegu dowiesz się na: Klinika Bieńkowscy Esteticmed.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>