piątek, Lipiec 30, 2021

Wszystkie możliwości laserów pikosekundowych – zobacz, w czym mogą Ci naprawdę pomóc!

Laseroterapia jest w obecnych czasach jednym ze skuteczniejszych sposobów na pozbycie się różnorodnych zmian skórnych. Lasery doskonale sprawdzają się zarówno przy usuwaniu drobnych zmian, jakimi są zmarszczki, przebarwienia czy blizny, jak i bardziej rozległych i trwałych mankamentów urody, np. rozstępy, niechciany makijaż permanentny czy kolorowy tatuaż. Wśród wszystkich dostępnych na rynku laserów w szczególności jeden rodzaj zasługuje dziś na największą uwagę. Mowa o laserach pikosekundowych, które wprost zrewolucjonizowały medycynę estetyczną. Podpowiadamy, w czym tkwi sekret działania laserów pikosekundowych!

Lasery pikosekundowe – przełomowe rozwiązanie

Choć lasery nie są nowymi urządzeniami wykorzystywanymi w medycynie estetycznej, to większość lekarzy i pacjentów cały czas zaskakują ich nowe możliwości. Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu lasery nie do końca radziły sobie z usuwaniem niektórych zmian skórnych, powodowały ból, blizny i długi okres rekonwalescencji, dziś są w stanie zastąpić nawet skalpel chirurgiczny bez narażania pacjenta na nieprzyjemne dolegliwości w trakcie procedury, jak i po jej zakończeniu. Tym właśnie charakteryzują się nowoczesne lasery pikosekundowe – są bardzo skuteczne w działaniu, a przy tym delikatne dla skóry pacjenta, który przechodzi zabieg w sposób jak najbardziej komfortowy.

Laserowe usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego

Lasery pikosekundowe zostały stworzone głównie z myślą o najtrudniejszych w usuwaniu niechcianych tatuaży czy makijażu permanentnego. To właśnie te rodzaje niedoskonałości, z którymi nie do końca były w stanie radzić sobie starsze systemy laserowe – ich zbyt niska moc działania nie pozwala na usunięcie w całości barwnika ze skóry, zaś zwiększenie mocy urządzenia narażało pacjenta na poparzenia, blizny i długi okres rekonwalescencji. Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico dostępne w warszawskiej Klinice Miracki, dzięki ultrakrótkim impulsom, a tym samym ograniczonym kontakcie ze skórą, pozwalają uniknąć ryzyka przegrzania skóry oraz bólu podczas zabiegu. Niezwykle krótka wiązka światła przy kontakcie z niechcianą strukturą (w tym przypadku barwnikiem tatuażu) zamienia się w energię kinetyczną, a powstające w tym czasie wysokie ciśnienie rozbija barwnik na mikrocząsteczki, które nasz organizm jest już w stanie samodzielnie wydalić. Taki sam proces działania towarzyszy usuwaniu przebarwień oraz wszelkich zmian pigmentacyjnych przy pomocy laserów pikosekundowych.

Laserowe usuwanie blizn, rozstępów i zmarszczek

Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico doskonale sprawdzają się także przy usuwaniu blizn czy rozstępów, które sprawiają wiele problemów pozostałym metodom leczenia. Pikosekundowa wiązka światła laserowego bardzo silnie pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenu, dzięki czemu możliwa jest całkowita przebudowa skóry i stopniowe zanikanie nieestetycznych, białych zmian na ciele. W podobny sposób lasery pikosekundowe oddziałują na zmarszczki, brak jędrności skóry czy inne niedoskonałości związane z procesem starzenia. Dzięki zabiegowi skóra ulega wyraźnemu zagęszczeniu, uelastycznieniu i rozświetleniu, dzięki czemu w efekcie mamy do czynienia z naturalnym rezultatem odmłodzenia twarzy. Według specjalistów medycyny estetycznej skuteczne, a zarazem delikatne działanie laserów pikosekundowych sprawia, że stanowią doskonałą alternatywę dla bardziej inwazyjnych, np. chirurgicznych, metod odmładzających.

Działanie laserów pikosekundowych – przeczytaj więcej na stronie internetowej Kliniki Miracki Warszawa. 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>