poniedziałek, Czerwiec 14, 2021

Zabiegi na rozstępy: od najtańszych po najdroższe

Które zabiegi na rozstępy są najtańsze? A które najbardziej skuteczne? Warto poznać naszą listę, zanim umówisz się na zabieg lub wypróbujesz któryś z domowych sposobów na rozstępy.

Wśród domowych metod na rozstępy można wymienić głównie kremy, olejki i peelingi. Te najskuteczniejsze mogą jednak kosztować powyżej 100 zł za opakowanie, a kurację trzeba prowadzić np. od pierwszych miesięcy ciąży i kontynuować na długo po niej. Dość efektywne są też tańsze metody domowe na usunięcie rozstępów, jak peeling z kawy i oliwy. Niektóre z domowych sposobów są jednak zupełnie nieskuteczne, jak np. smarowanie ciała olejem kokosowym. Można więc przyjąć, że kremy jako najtańszy sposób na rozstępy mogą się sprawdzić. Najlepsze efekty można jednak osiągnąć, zestawiając je z działaniem profesjonalnych zabiegów.

Karboksyterapia – najtańsza na rozstępy?

To zabieg na rozstępy oparty na działaniu medycznego dwutlenku węgla. Jak wyjaśnia personel z kliniki Beauty Address w Warszawie, gdzie karboksyterapia jest popularnym zabiegiem. – Gaz podaje się w głąb skóry. W efekcie naczynia krwionośne się rozszerzają. Krew szybciej krąży, a skóra zostaje pobudzona do odnowy. – opowiada. W przypadku rozstępów cena zabiegu to już od 100 złotych, dzięki czemu jest to świetne wyjście również dla osób, które lubią tańsze rozwiązania. Nie da się ukryć, że efekty karboksyterapii są najlepsze w przypadku serii zabiegów. Pozwala to jednak stopniowo obserwować zmiany i rozłożyć wydatki w czasie, dzięki czemu jest to jedna z najtańszych metod na rozstępy poza tymi dostępnymi w domu.

Dermapen na rozstępy

Nieco droższy jest zabieg mezoterapii Dermapen. Kosztuje ok. kilkuset złotych, a najlepsze efekty daje seria 3 zabiegów. Ta metoda na usuwanie rozstępów jest najskuteczniejsza w przypadku:

  • blizn,
  • rozstępów,
  • przebarwień,
  • wiotkości skóry.

Z tego względu sprawdza się świetnie w przypadku konkretnego obszaru, który wymaga szczególnej odnowy, jak np. brzuch po ciąży. Mikronakłuwanie pobudza krążenie krwi w skórze, podobnie jak karboksyterapia. Pobudza też do odnowy włókna kolagenu. Ciekawostką jest możliwość zastosowania zabiegu Dermapen w pakiecie z osoczem bogatopłytkowym. Takie oferty mają dobre gabinety, jak warszawski Beauty Address przy ul. Inflanckiej. Pozwala to na jeszcze szybszą odnowę i regenerację skóry.

Laserowe usuwanie rozstępów

Laserowe usuwanie rozstępów jest dość drogą metodą, ale za to bardzo skuteczną. Pozwala na usunięcie nawet rozległych i mocno widocznych rozstępów, które bledną już po pierwszej sesji. Dlatego to najlepsze wyjście, gdy po ciąży czy diecie skóra jest dość zniszczona. Więcej na temat zastosowania laserów takich jak Alma Harmony Pro iPixel można przeczytać na stronie: www.beautyaddress.pl.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>