poniedziałek, Czerwiec 14, 2021

Zabiegi na szczupły brzuch – jak wzmocnić efekty odchudzania?

Czasem ćwiczenia i zdrowe odżywianie nie wystarczą, żeby osiągnąć satysfakcjonujące efekty odchudzania. Wiele osób ma problemy z tzw. miejscową otyłością – tkanką tłuszczową, która umiejscawia się w problematycznych partiach ciała, takich jak brzuch, uda czy pośladki. Jeśli terapia odchudzająca nie przynosi oczekiwanych rezultatów, wspomóż się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Endermologia – najmniej inwazyjny zabieg na brzuch

Endermologia to rodzaj lipomasażu – bezinwazyjnego i bezbolesnego zabiegu ujędrniającego brzuch, polegającego na delikatnym masażu. Głowice urządzenia – dwie elektronicznie sterowane rolki w połączeniu z podciśnieniem – stymulują krążenie żylne i limfatyczne w tkance łącznej, co równocześnie wspomaga usuwanie tłuszczu z organizmu. Lipomasaż oddziałuje również na skórę – pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu ciało staje lepiej ujędrnione.

Efekty endermologii to: widoczne wygładzenie skóry, zmniejszenie warstwy tkanki tłuszczowej oraz redukcja cellulitu. Lipomasaż wykonany po aktywności fizycznej (ale też przed nią) wspomaga odchudzanie, poprawia wydolność organizmu i detoksykuje. Dodatkowo zabieg, podobnie jak inne masaże, działa uspokajająco i relaksująco, daje uczucie komfortu i pomaga zwalczać stres.

Wykorzystanie fal radiowych w zabiegach na szczupły brzuch

Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji, czyli fal radiowych (RF), są stosowane w medycynie estetycznej od dawna. Najczęściej wykonuje się je nieinwazyjnie, bez naruszania ciągłości skóry. Nie są jednak tak skuteczne, jak wprowadzenie RF pod skórę. Przykładem jest zabieg Attiva – wykonywany przez specjalistów w bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic – zabieg na brzuch, uda, pośladki, ramiona, a także mający zastosowanie w odmładzaniu twarzy. Polega na wprowadzeniu cienkiej mikrosondy, umieszczonej w kaniuli, pod skórę, co wywołuje wzrost temperatury tkanek. Temperatura o wysokości 50°C skraca włókna kolagenowe i aktywuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, a wyższe temperatury pozwalają na redukcję tkanki tłuszczowej. Bezpośrednia aplikacja fal radiowych w miejsce problemu przynosi szybkie i trwałe efekty w postaci obkurczenia i rewitalizacji skóry oraz likwidacji zwiotczeń, cellitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Nici liftingujące – skuteczne ujędrnianie brzucha

Nici liftingujące kojarzone są najczęściej z zabiegami na twarz. Tymczasem wykorzystuje się je również do likwidacji zwiotczeń na brzuchu oraz w innych częściach ciała. Do modelowania sylwetki wykorzystuje się najczęściej mocne, silikonowe nici niewchłanialne, np. Spring Thread®. Posiadają precyzyjne, miękkie haczyki na całej długości, dzięki czemu możliwe jest dokładne i mocne zakotwiczenie ich w tkance. Dzięki zastosowanym materiałom nici są elastyczne i znakomicie współpracują z mimiką pacjenta. Efekty takiego zabiegu ujędrniającego brzuch są widoczne natychmiast i utrzymują się nawet przez kilka lat.

Lipoliza iniekcyjna brzucha – alternatywa dla liposukcji

Lipoliza iniekcyjna to świetny sposób na usunięcie niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej, odpornych na inne metody odchudzania. Dlatego jest uznawana za jeden z najskuteczniejszych zabiegów odchudzających na brzuch. To dużo bezpieczniejsza i mniej inwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej niż liposukcja (odsysanie tłuszczu). Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki specjalnego preparatu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Substancja ta przedostaje się przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki doprowadza do jej rozpadu. Efekty tego zabiegu na brzuch nie są widoczne od razu, ale dopiero po około trzech tygodniach. Lipoliza iniekcyjna pozwala na utratę od 2 do 4 centymetrów w obwodzie ciała.

Więcej na temat zabiegów wyszczuplających i modelujących ciało znajdziesz na stronie bienkowscyclinic.pl

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>