wtorek, Wrzesień 25, 2018

Medycyna regeneracyjna – czym się zajmuje?

W ostatnich latach możemy zaobserwować intensywny rozwój nauk medycznych. Medycyna wzbogaca się cały czas o nowe gałęzie, które skupiają się na wybranych chorobach i technikach ich leczenia. Jedną z nich jest medycyna regeneracyjna, która ze względu na swoje możliwości podbija świat nauk medycznych. Czym zajmuje się medycyna regeneracyjna? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie postaramy się wytłumaczyć, czym jest medycyna regeneracyjna i dlaczego cieszy się coraz większym uznaniem m.in. wśród specjalistów medycyny estetycznej.

Czym jest medycyna regeneracyjna?

Medycyna regeneracyjna jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki, która skupia się na poznawaniu metod pozyskiwania oraz hodowli komórek macierzystych w celu wykorzystania ich do naprawy lub zastąpienia uszkodzonych i zużytych komórek, tkanek lub organów. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie tłumaczą w skrócie, że procedury medycyny regeneracyjnej obejmują wykorzystanie terapeutycznych komórek macierzystych w hodowli oraz tworzenie sztucznych (zastępczych) narządów, które z różnych przyczyn uległy uszkodzeniu. Warto zaznaczyć, że jest to nauka, która w ostatnich latach przeżywa intensywny rozwój, bo korzystanie przy zabiegach z unikalnych właściwości komórek macierzystych pozwala rozwiązać wiele problemów terapeutycznych o naturze degeneracyjnej – zwyrodnieniowej czy pourazowej.

Komórki macierzyste w medycynie i ortopedii

Obecnie najwięcej uwagi medycynie regeneracyjnej i leczeniu komórkami macierzystymi poświęca się w dziedzinie ortopedii. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ najbardziej znanymi i spektakularnymi przykładami zastosowań technik medycyny regeneracyjnej są właśnie zabiegi ortopedyczne. Przeszczep komórek macierzystych pozwala m.in. na regenerację chrząstek stawowych i więzadeł, np. w stawach kolanowych po urazie, leczenie zmian zwyrodnieniowych więzadeł i tkanek okołostawowych w kończynach lub kręgosłupie czy leczenie bólu i stanów zapalnych stawów oraz tkanek miękkich. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy przyznają, że leczenie komórkami macierzystymi w pewnych przypadkach jest w stanie zastąpić obciążające nerki czy wątrobę pacjenta leczenie farmakologiczne, jak również tradycyjne zabiegi ortopedyczne narażające go na długi i uciążliwy okres rekonwalescencji.

Leczenie komórkami macierzystymi i osoczem bogatopłytkowym

Wybrane techniki medycyny regeneracyjnej wykorzystywane są już na szeroką skalę w medycynie estetycznej, która używa ich m.in. przy leczeniu różnych zmian skórnych osoczem bogatopłytkowym czy przy przeszczepach autologicznej tkanki tłuszczowej. Czynniki wzrostu, zawarte w materiałach pozyskanych bezpośrednio od pacjenta, okazują się niezastąpione przy leczeniu blizn i uszkodzeń pourazowych lub pooperacyjnych skóry, terapiach odmładzających czy przeciwdziałających łysieniu. Czynniki te doskonale wspomagają też regenerację skóry i tkanki łącznej po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, np. laseroterapii.

Medycyna regeneracyjna jest dziedziną nauki, która dziś jest w stanie pomóc wielu pacjentom. Jednak jej cały potencjał nie został jeszcze z pewnością wykorzystany. Za kilka lat może okazać się, że siła tkwiąca w naszych komórkach macierzystych jest dużo większa niż jesteśmy w stanie sobie to wyobrazić.

Więcej informacji na temat medycyny regeneracyjnej i komórek macierzystych znajdziesz na tej stronie. 

Pięć kroków do dyskretnej korekcji uzębienia

Szeroki uśmiech w każdej sytuacji to gest, na który nie możesz sobie pozwolić ze względu na niedoskonałości w uzębieniu? W takim razie pora na metamorfozę i zadbanie o idealny wygląd oraz kondycję zębów! Nie każdy ma naturalnie proste zęby, a aparat ortodontyczny nosiły nawet takie gwiazdy, jak Gwen Stefani, Cristiano Ronaldo, Nicolas Cage czy Cameron Diaz. Możliwości leczenia ortodontycznego jest sporo, więc nawet jeśli nie interesuje Cię tradycyjny, metalowy aparat ortodontyczny, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Obecnie najnowocześniejszym sposobem na korekcję uzębienia są przezroczyste nakładki na zęby, które można wyjąć w dowolnym momencie. Na widoczne prostowanie zębów nie zawsze można sobie pozwolić, z racji na przykład wykonywanej pracy. W takiej sytuacji warto wykorzystać tego rodzaju najnowsze rozwiązanie współczesnej ortodoncji, które umożliwia dyskretne przeprowadzenie procesu leczenia. Dziś podpowiadamy, jak przeprowadzić subtelną korekcję uzębienia w pięciu krokach!

Przygotowanie zębów do leczenia ortodontycznego

W pierwszej kolejności przygotowań do leczenia ortodontycznego, należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe, koniecznie udaj się więc do stomatologa na kontrolę. Potem zadbaj o usunięcie kamienia nazębnego oraz osadu, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy. Jak informują eksperci z ORTOFAN Clinic w Warszawie, kolejną czynnością poprzedzającą podjęcie korekcji uzębienia czasem jest również usunięcie niektórych zębów, na przykład ósemek, o czym z pewnością poinformuje Cię ortodonta. Zanim założysz aparat ortodontyczny czy nakładki na zęby, konieczne będzie również wykonanie odpowiednich badań.

Wizyta u ortodonty

Kolejnym krokiem do uzyskania efektu prostych zębów jest odwiedzenie ortodonty, który oceni stan Twojego uzębienia, a w razie potrzeby zaleci usunięcie niektórych zębów oraz wykonanie zdjęć rentgenowskich. Na tej podstawie lekarz przygotowuje szczegółowy plan leczenia oraz pobiera wyciski do aparatu ortodontycznego lub nakładek na zęby.

Decyzja o wyborze rodzaju korekcji uśmiechu

Na rynku istnieje aktualnie kilka rodzajów leczenia ortodontycznego. I tak, zęby można skorygować za pomocą tradycyjnego aparatu ortodontycznego, który może być metalowy, porcelanowy lub kryształowy. Te dwa ostatnie są wykonane z mniej widocznych materiałów, dzięki czemu korekcja jest mniej widoczna. Doskonałą alternatywą leczenia ortodontycznego są także przezroczyste nakładki na zęby typu Orthocaps, Invisalign czy Clear Aligner. Wady zgryzu można też pozbyć się za pomocą aparatu lingwalnego Incognito, którego zamki przyklejane są po wewnętrznej stronie zębów, co warunkuje ich praktyczną niewidoczność.

Wykonanie niezbędnych badań

I tak, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na noszenie tradycyjnego aparatu ortodontycznego, lingwalnego czy nakładek na zęby, przed rozpoczęciem leczenia czeka Cię wykonanie badań, zleconych przez ortodontę, takich jak pantomogram, czyli panoramiczne zdjęcie RTG zębów, szczęki i żuchwy oraz zdjęcie cefalometryczne, które przedstawia obrazowanie części twarzowej czaszki.

Konsekwentne noszenie retainera

Po zakończeniu leczenia ortodontycznego konieczne jest noszenie retainera, czyli aparatu retencyjnego, który stabilizuje prawidłowe ustawienie zębów. Ortodoncja to nie tylko noszenie aparatu ortodontycznego czy nakładek na zęby, lecz także konsekwentna retencja w celu podtrzymania pozytywnych rezultatów korekcji.

Kliknij, aby przeczytać więcej o: przezroczystych nakładkach na zęby Orthocaps w Ortofan Clinic. 

 

Stop łysieniu! Osocze bogatopłytkowe kontra wypadające włosy

Problem łysienia wcale nie dotyczy jedynie starszych osób, a jest zjawiskiem dość powszechnym i częstym. Wypadanie włosów to także kwestia estetyki, ponieważ nierzadko wiąże się ze znacznym obniżeniem samooceny i gorszym samopoczuciem. Dziś utracie włosów można przeciwdziałać dość skutecznie, stosując choćby zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. To naturalna, a co za tym idzie, bezpieczna metoda leczenia łysienia androgennego czy plackowatego, dlatego warto rozważyć taką możliwość, jeśli stopień utraty włosów staje się dokuczliwy. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, o innej wdzięcznej nazwie ,,wampirzy lifting”, jest uznanym na świecie sposobem regeneracji tkanek, wykorzystującym to, co każdy z nas ma, czyli nasze własne osocze bogatopłytkowe znajdujące się we krwi.

Jak osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest w medycynie estetycznej?

Pierwszy etap zabiegu polega na pobraniu od pacjenta próbki krwi, która zostaje umieszczona w specjalnym urządzeniu służącym jej odwirowaniu. Dzięki takiej procedurze zostają wyodrębnione płytki krwi, które w kolejnym etapie zostają wstrzyknięte w miejsce poddawane zabiegowi. Otrzymany preparat, przeznaczony do podania pacjentowi, zawiera zwiększone stężenie płytek krwi, a tym samym czynników wzrostu, które będą stymulować regenerację, metabolizm komórkowy czy wspomagać procesy gojenia. Poprawia ukrwienie, dzięki czemu krew zaczyna sprawniej docierać do mieszków włosowych, pobudzać te nieczynne i wspomagać ich wzrost. Pacjent może liczyć na wzmożony porost włosów, które jednocześnie stają się mocniejsze i gęstsze. Osocze służy także do usuwania rozstępów, wygładzania zmarszczek i ogólnej poprawie kondycji skóry. Ta staje się jędrniejsza, bardziej napięta, odświeżona i odżywiona. Bezpieczny i bezbolesny zabieg pozwala odzyskać skórze blask, a pacjentowi dobre samopoczucie.

Zalety stosowania osocza bogatopłytkowego

Zabiegi wykonywane z użyciem osocza bogatopłytkowego wyróżniają się na tle innych o podobnym działaniu, swoimi licznymi zaletami. Jak tłumaczą specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej i Dermatologii Arte Derm w Józefowie, najważniejsze jest ich bezpieczeństwo, ponieważ są zabiegami całkowicie autologicznymi. Oznacza to, że nie powinniśmy spodziewać się wystąpienia skutków ubocznych czy reakcji alergicznych. Wśród innych plusów kuracji osoczem bogatopłytkowym wymienia się:

 • krótki czas trwania zabiegu,
 • bezbolesność,
 • dużą skuteczność w usuwaniu blizn, rozstępów, leczeniu łysienia, usuwaniu oznak starzenia skóry,
 • szybkie ustąpienie śladów po zabiegu,
 • brak okresu rekonwalescencji.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Choć terapia jest bezpieczna, istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania osocza bogatopłytkowego. Możemy podzielić je na dwie grupy: bezwzględne i względne, czyli tymczasowe. Do pierwszej kategorii zaliczamy choroby krwi, nowotwory, leczenie preparatami zmniejszającymi krzepliwość krwi. Stanami chwilowymi, na skutek których musimy zabieg przełożyć, są miesiączki, ciąża i okres karmienia piersią, choroby miejscowe skóry, a także wszelkie stany zapalne i infekcje. Po ustaniu krwawienia, zakończeniu ciąży czy wyleczeniu przeziębienia, można zdecydować się na zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego.

Kliknij, jeśli chcesz dowiedzieć się: jak  zatrzymać postępujące łysienie w Klinice ArteDerm w Józefowie

 

Laser na blizny Discovery Pico – Twój sposób na gładką skórę

Choć chyba każda z nas pragnie, aby jej skóra była gładka i bez skazy, najczęściej nie możemy się taką pochwalić. Większość kobiet boryka się z różnymi związanymi z nią problemami, jak efekty starzenia, utrata jędrności, przebarwienia czy różnego typu blizny. Szczególnie te ostatnie są trudne do zwalczenia. Nierzadko domowe sposoby nie pomagają lub robią to w niewielkim stopniu. Jak sobie z tym radzić? Poznaj laser na blizny Discovery Pico! Co go wyróżnia? Zapytaliśmy o to ekspertów z Kliniki Miracki.

Jakie są przyczyny grzybicy paznokci? Sprawdź, jak skutecznie poradzić sobie z tym schorzeniem

Choroba ta najczęściej atakuje paznokcie u stop, choć sporadycznie zdarzają się także przypadki wystąpienia grzybicy na płytce paznokcia u ręki. Może wystąpić na pojedynczej płytce, a także rozprzestrzenić się na paznokcie sąsiadujących palców. Grzybicy paznokcie nie da się wyleczyć samodzielnie, a do skutecznego pozbycia się problemu niezbędna jest interwencja podologa i dermatologa. Sprawdź, jakie są przyczyny, objawy oraz jak wygląda leczenie grzybicy.

Botox- czym tak naprawdę jest, jak działa i do czego jest stosowany?

Wygładza zmarszczki, leczy napięciowy ból głowy, zeza oraz nadpotliwość. Jest jednym z najpopularniejszych preparatów stosowanych w chirurgii estetycznej, cieszy się największym powodzeniem wśród kobiet pragnących utrzymać młody wygląd. Czym właściwie jest botox?


Botox, Toksyna botulinowa, Jad kiełbasiany.

Botox to oczyszczony preparat białka zwanego jadem kiełbasianym lub toksyną botulinową.
Jad kiełbasiany wytwarzany jest przez bakterie Clostridum botulinum. W  1897 roku białko to odkrył i opisał belgijski bakteriolog Emile Pierre van Ermenghen. Po raz pierwszy zastosowanie medyczne znalazła w roku 1973, kiedy Alan B. Scott wykorzystał ją do leczenia zeza. Pierwsze “wygładzanie zmarszczek” za pomocą botoksu miało miejsce w 1987 roku, a prawie dziesięć lat później środek ten trafił do Polski.


Jak działa toksyna botulinowa?


Jad kiełbasiany jest toksyną, która hamuje uwalnianie acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika impulsów między nerwami a mięśniami. Dzięki takiemu działaniu rozluźnia mięśnie,  co wygładza zmarszczki. Oprócz tego toksyna botulinowa redukuje nadmierną potliwość i zmniejsza bóle wywoływane napięciem mięśniowym, np. migrenowe bóle głowy.

Czy to naprawdę bezpieczne?

Większość osób obawia się konsekwencji stosowania botoxu, uważając, że każda toksyna ma negatywny wpływ na ludzki organizm. Jad kiełbasiany ma to do siebie, że w małych ilościach wykazuje działanie lecznicze, natomiast jego przedawkowanie może okazać się niebezpieczne. W “rodzinie” toksyn botulinowych znajdziemy 7 typów: A, B, C, D, E, F, G, w medycynie estetycznej stosowany jest najsilniejszy z typów, typ A.

Jak wygląda zabieg?


Botox wprowadzany jest w określony mięsień twarzy za pomocą strzykawki i cienkiej igły. Zwykle jeden zabieg trwa ok. 15-20 min, w zależności od ilości ostrzykiwanych miejsc. Procedura jest prawie bezbolesna, dlatego nie wymaga znieczulenia.
Pierwsze efekty widać już po kilku dniach od zabiegu, nie są one jednak trwałe, pełna mimika twarzy powraca po upływie 3-6 miesięcy.


Wskazania do zabiegu jadem kiełbasianym.

Terapia botoxem wygładzi zmarszczki:

 • między brwiami
 • wokół ust
 • przy nosie
 • wokół oczu
 • poprzeczne czoła
 • szyi
 • skóry brody

Oprócz tego może być wykorzystywana przy leczeniu:

 • napięciowych bólów głowy (migren)
 • nadpotliwości pach, dłoni i stóp
 • zgrzytania zębami (bruksizm)

Przeciwwskazania do terapii toksyną botulinową

 • nadwrażliwość na składniki zawarte w preparacie
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • przyjmowanie niektórych leków: np. aminoglikozydów
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • infekcje skóry w miejscu zabiegu
 • zaburzenia krzepnięcia

Powtarzalność zabiegu


Efekt po wprowadzeniu pierwszej dawki Botoxu utrzymuje się maksymalnie 6 miesięcy, po tym czasie zalecane jest powtórzenie procedury. Po każdym kolejnym zabiegu efekt pozabiegowy utrzymuje się o 30% dłużej.


Wskazania pozabiegowe


Ze względu na sposób wprowadzenia jadu kiełbasianego do organizmu, bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie skóry, które jednak wchłoną się samoistnie w ciągu godziny. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się unikania ćwiczeń fizycznych i nie schylania się przez ok.4 godziny.
Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej o dobroczynnym działaniu toksyny botulinowej, skontaktuj się z profesjonalistami z warszawskiej Sthetic Kliniki dr Jagielskiej.

Sposoby na odżywianie skóry twarzy – sprawdź najlepszy z nich

Twoja twarz nie wygląda zadowalająco? Wyraźnie widzisz, że nie jest odpowiednio odżywiona i zadbana? Od dziś możesz to szybko zmienić, stosując innowacyjną metodę poprawy jej stanu. Intraceuticals gwarantuje nie tylko szybkie efekty, ale ich długotrwałe utrzymywanie się!

Intraceuticals – co to jest?

Co kryje się za tą obco brzmiącą nazwą? Intraceuticals to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej, stworzone w Australii. Pozwala na odżywienie skóry twarzy oraz jej pielęgnację. To zabieg bezinwazyjny i dostępny dla każdego. Intraceuticals bazuje na technologii łączącej hiperbaryczny tlen ze specjalnym serum, bogatym w kwas hialuronowy oraz składniki regenerujące.

Ta niecodzienna metoda pielęgnacyjna wykorzystuje jedynie skoncentrowany tlen oraz odżywczy koktajl. Podczas zabiegu preparat odżywczy rozpylany jest na powierzchni skóry, następnie stosowane jest  zjawisko infuzji, czyli wprowadzania go pod skórę za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Ma to miejsce dzięki bliskiemu przystawieniu aplikatora z tlenem do twarzy oraz ustawienia go pod dobrym kątem.  

Wprowadzany za pomocą tlenu preparat bogaty jest w kompleks witamin,  silne antyoksydanty, a także kwas hialuronowy. Jest on stosowany w aż dwóch postaciach – niskocząsteczkowego i wysokocząsteczkowego. Pierwszy z nich przenika do głębszych  warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi. Drugi z kolei wiąże wilgoć z otoczenia i utrzymywać wilgoć pozostałą w skórze. Dzięki takiemu zastosowaniu, kwas hialuronowy zapewnia skórze młody wygląd, jędrność i elastyczność.

Zalety zabiegu Intraceuticals

Eksperci z Anlaya Day Spa&Medical Clinic oferują program pielęgnacyjny, który poprawić ma stan skóry, wykorzystując właśnie Intraceuticals. Do głównych zalet tej metody możemy zaliczyć:

 • bezbolesność – wykorzystywana metoda nie wywołuje bólu, dlatego skorzystać z niej może każdy,
 • komfort – zabieg nie wymaga późniejszej rekonwalescencji,
 • efekty widoczne już po pierwszym zabiegu,
 • dostosowanie zabiegu do potrzeb klienta,
 • ujędrnienie skóry i nadanie jej gładkości,
 • odpowiednie odżywienie skóry.

Jak wygląda zabieg Intraceuticals?

Zabieg nie jest zbyt skomplikowany i trwa zazwyczaj około 1,5 godziny. W czasie Intraceuticals nie odczuwa się żadnego bólu czy dyskomfortu, może pojawić się jedynie odczucie lekkiego powiewu na twarzy. Aktywne serum rozprowadzane jest za pomocą specjalnego aplikatora. Po zbliżeniu go na 1 mm do skóry jest ono wtłaczane, wykorzystując czysty tlen, będący pod odpowiednim ciśnieniem.

Uzyskiwane efekty – Intraceuticals

Dzięki zabiegowi skóra staje się bardziej promienna i zadbana. Możemy uzyskać efekt pełnego liftingu bez użycia skalpela. Intraceuticals poprawia także koloryt skóry, rozjaśniając ją. Jest dobrym sposobem na pozbycie się niedoskonałości, stanów zapalnych oraz rumienia. Pozwala odpowiednio napiąć i wygładzić skórę twarzy, podkreślić jej kontury i spłycać zmarszczki. Jest także dobrym sposobem na zapewnienie cerze większej ilości nawilżenia.

Zalecaną dawką przy stosowaniu Intraceuticals  jest seria 6 zabiegów, wykonywanych raz na tydzień. Warto pamiętać, że jeden zabieg poprawia wygląd skóry na jedynie 2 tygodnie, warto więc go powtórzyć by dłużej cieszyć się atrakcyjnym wyglądem. Przyjęcie całej serii sprawi, że skóra twarzy będzie bardziej jędrna i odżywiona nawet do 2 lat.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Intraceuticals

Zabieg, jakim jest Intraceuticals nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Technologia wykorzystywana w tym przypadku jest całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna, skierowana do wszystkich, bez względu na przedział wiekowy. Nie ma więc przeciwwskazań do jej stosowania – można decydować się na nią w każdym momencie, co jest bardzo komfortowe. Do Intraceuticals mogą przystępować nawet kobiety w ciąży oraz osoby ze skłonnościami do podrażnień.

Powiew orientu z emulsją na zmarszczki Missha Misa

Zauważyłaś, że Twoja skóra wymaga kuracji odmładzającej, a Twoje zmarszczki nie dają Ci spokoju? Azjatyckie kosmetyki to ostatnio najnowocześniejsza i skuteczna metoda na zachowanie młodej i zdrowej skóry oraz na powiew luksusu.

Drogocenny powiew Orientu przynosi nam emulsja na zmarszczki Missha Geum Sul, znajdująca się w ofercie m.in. drogerii ekobieca.pl. Dzięki emulsji na zmarszczki nasza skóra odżyje i będzie znów promienna.

Działanie emulsji Missha Misa Geum Sul

 1. nawilżające,
 2. ujędrniające,
 3. odmładzające.

Dodatkowo orientalna emulsja:

 • poprawia zmarszczki,
 • rozjaśnia zmarszczki.

Składniki orientalnej emulsji Missha Misa Geum Sul

 1. wyciąg z dzikiego żeń-szenia,
 2. ekstrakt z poroża jelenia,
 3. esencja ze sfermentowanego grzyba Reishi.

Wyciąg z dzikiego żeń szenia – składnik emulsji na zmarszczki

Roślina uprawiana w Azji, szczególnie pod jego białą postacią, czyli żeń-szeń to naturalne źródło:

 • witamin,
 • wapnia,
 • cynku,
 • potasu,
 • żelaza,
 • magnezu,
 • sodu,
 • fosforu,
 • miedzi.

Właściwości żeń-szenia są przeróżne, a do najważniejszych należą:

 1. przeciwdziałanie zmęczeniu,
 2. wzmacnianie układu nerwowego,
 3. wpływanie na dobrą pamięć, koncentrację,
 4. wzmocnienie pracy serca,
 5. przyspieszanie gojenia się ran
 6. ochrona wątroby przed szkodliwym działaniem leków i alkoholu,
 7. zapobieganie wypadaniu włosów i łysieniu.

Ekstrakt z poroża jelenia – składnik emulsji na zmarszczki

Ekstrakt z poroża jelenia to ostatnie odkrycie farmaceutyki i kosmetologii. W Azji wyciąg z jelenich rogów stosuje się przy produkcji kosmetyków, leków, suplementów diety i preparatów kierowanych do sportowców. Ekstrakt zawarty w emulsji na zmarszczki przyspiesza:

 • gojenie się ran,
 • regenerowanie uszkodzonych kości,
 • regenerowanie skóry dojrzałej.

Najnowsze badania donoszą, że ekstrakt z poroża jelenia przeciwdziała:

 • owrzodzeniom,
 • odleżynom,
 • poparzeniom,
 • trądzikowi,
 • łuszczycy.

Esencja ze sfermentowanego grzyba Reishi  – składnik emulsji na zmarszczki

Na Dalekim Wschodzie grzyby Reishi wykorzystuje się do:

 • walki z nowotworami (rak piersi, prostaty, płuc) oraz likwidacji skutków ubocznych związanych z leczeniem,
 • wzmocnienia odporności,
 • łagodzenia kaszlu,
 • zmniejszania objawów astmy,
 • obniżania cukru we krwi,
 • zwiększenia energii życiowej (tzw. Q).

Grzyby Reishi wg oficjalnego spisu leków w Chinach zwalczają:

 • zawroty głowy,
 • bezsenność,
 • problemy z sercem,
 • duszności.

Ponadto uważa się, że grzyby Reishi działają na:

 • nadciśnienie i wysoki poziom cholesterolu,
 • choroby wątroby, serca, nerek,
 • zapalenia płuc,wrzody żołądka i wszelkie wirusowe zakażenia.

Sfermentowana forma grzybów Reishi wykorzystana w emulsji na zmarszczki Missha Misa pozwala na jeszcze większą efektywność i skuteczność działania.

Efekty stosowania orientalnej emulsji na zmarszczki

Dzięki zawartym w emulsji na zmarszczki składnikom skóra jest:

 • odżywiona,
 • oczyszczona,
 • nawilżona,
 • elastyczna,
 • przyjemna w dotyku.

Emulsja na zmarszczki Missha Misa Geum Sul to ekskluzywny kosmetyk i wzór dla medycyny naturalnej, który sprawi, że Twoja skóra odzyska jedwabisty i naturalny wygląd. Orientalna emulsja posiadająca wszelkie dobroczynne właściwości lecznicze takie jak żeń-szeń, grzyby Reishi i esencję z poroża jelenia  to  jakość i skuteczność sama w sobie.

Usuwanie tatuażu laserem PicoSure – szybka i najskuteczniejsza metoda!

Tatuaż powinien być przede wszystkim ozdobą dla naszego ciała. Niestety, bardzo często na jego widok uśmiech znika nam z twarzy. Zdarza się, że rysunek lub napis stracił na swojej aktualności, jest niestarannie wykonany lub wyblakł pod wpływem czasu. Co wtedy? Czy przez całe życie mamy się go wstydzić? Rozwiązaniem w tej sytuacji jest laserowe usuwanie tatuażu przy pomocy innowacyjnego lasera PicoSure. To absolutny hit w medycynie estetycznej, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób pozbędziemy się niechcianego tatuażu!