Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Leczenie ortodontyczne dla dzieci - sprawdź ofertę ORTOFAN Clinic!
poniedziałek, Wrzesień 20, 2021

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka – leczenie ortodontyczne dla najmłodszych!

Technika wykorzystywana dzisiaj w medycynie estetycznej pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia ortodontycznego na każdym etapie życia. Założenie aparatu ortodontycznego możliwe jest nawet u dzieci, a odpowiednio przeprowadzone leczenie gwarantuje osiągnięcie wspaniałych efektów. Wczesne zadbanie o piękny i zdrowy uśmiech naszego dziecka przyniesie wymierne korzyści w jego późniejszym dorosłym życiu, dlatego już teraz warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne w renomowanej i godnej zaufania klinice ortodontycznej.

Zdrowe zęby od najmłodszych lat

Dbanie o zęby i higienę jamy ustnej dziecka często bywa dla rodzica sporym wyzwaniem. Nie każdy maluch ma świadomość tego, jak istotne jest prawidłowe dbanie o zęby i odbywanie regularnych wizyt w klinice stomatologicznej. Do tego dochodzi stres i obawy związane z konsultacją u dentysty. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej zaczniemy dbać o zęby naszego dziecka, tym mniej problemów będzie z nimi miało w dorosłym życiu. Istotne jest nie tylko wczesne zapobieganie próchnicy, lecz także podjęcie leczenia ortodontycznego w odpowiednim momencie.

Zapytaliśmy specjalistów z warszawskiej kliniki ORTOFAN Clinic o to, jak przygotować się do leczenia ortodontycznego u dzieci i czym powinna wyróżniać się klinika ortodontyczna przyjazna najmłodszym.

ORTOFAN Clinic – w trosce o najmłodszych pacjentów

Rodzice, decydujący się na leczenie ortodontyczne w warszawskiej klinice ORTOFAN Clinic, mogą być pewni, że ich dzieci trafiają pod opiekę najlepszych lekarzy stomatologów oraz ortodontów. Specjaliści ORTOFAN Clinic mają świadomość tego, jak stresującym przeżyciem dla dziecka jest wizyta u dentysty lub ortodonty. Cały zespół dokłada wszelkich starań, aby leczenie ortodontyczne i stomatologiczne odbywało się w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Oferują kompleksowe leczenie stomatologiczne oraz ortodontyczne dla dzieci. Wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi pacjentami pozwoliło lekarzom ORTOFAN Clinic na wypracowanie odpowiednich metod pracy pozwalających zapewnić dzieciom maksymalny komfort. Najnowocześniejsze techniki leczenia i komfortowe w noszeniu aparaty ortodontyczne sprawiają, że leczenie zębów małego pacjenta przebiega szybko i bezboleśnie.

Przed założeniem aparatu ortodontycznego

Rodzice powinni mieć świadomość, że samo założenie aparatu ortodontycznego to jednak nie wszystko – kluczową rolę odgrywa prawidłowa higiena jamy ustnej dziecka oraz regularne zgłaszanie się na zabiegi do gabinetu. Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego za pomocą aparatu na zęby u dziecka, należy przeprowadzić dokładny przegląd uzębienia i wyleczyć ewentualne ubytki. W tym celu warto skorzystać z usług oferowanych przez ORTOFAN Clinic. Placówka wykonuje nie tylko zabiegi z zakresu ortodoncji, lecz także stomatologii. Dodatkowo, dysponuje własnym sprzętem diagnostycznym, co pozwala na wykonanie szeregu badań w jednym miejscu.

Przed założeniem aparatu ortodontycznego warto skorzystać z następujących zabiegów z zakresu leczenia stomatologicznego:

  • badanie stomatologiczne z instruktażem jamy ustnej – instruktaż obejmuje przygotowane przez specjalistę właściwego dla danego dziecka i stanu jego uzębienia sposobu szczotkowania zębów oraz stosowania odpowiednich, bezpiecznych preparatów do pielęgnacji jamy ustnej;
  • lakowanie – zabieg stosowany głównie w profilaktyce próchnicy. Polega na wypełnieniu lakierem bruzd i zagłębień anatomicznych w zębach. Jest całkowicie bezbolesny;
  • lakierowanie zębów mlecznych – inaczej zwane fluoryzacją. Na zęby nakładany jest preparat fluorowy w postaci żelu lub lakieru, którego zadaniem jest wzmocnienie uzębienia dziecka i chronienie go przed próchnicą;
  • leczenie zębów mlecznych i stałych z zastosowaniem sedacji gazem rozweselającym – specjaliści Ortofan Clinic podczas zabiegów wykorzystują gaz rozweselający, który pomaga obniżyć poziom stresu u malucha.

Więcej informacji o metodach leczenia ortodontycznego i stomatologicznego w ORTOFAN Clinic w Warszawie można znaleźć na stronie placówki.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>