wtorek, Sierpień 04, 2020

Proste zęby dzięki niewidocznym nakładkom – szybko i efektywnie!

Jak szybko można pozbyć się wady zgryzu? Stomatologia oferuje dziś szeroki wachlarz możliwości. Cześć z nas decyduje się na korekcja zębów za pomocą aparatu ortodontycznego. Niestety widoczne, metalowe elementy raczej źle się nam kojarzą, do tego są uciążliwe i mało atrakcyjne. Warto zwrócić uwagę na nowoczesną metodę leczenia wad zgryzu – przezroczyste nakładki Invisalign. To doskonała alternatywa dla aparatów stałych. Estetyczne, efektowne, a przy tym krótkotrwała metoda leczenia! Sprawdź na czym polega.

Aparat nakładkowy Invisalign – dla kogo?

Nieleczone wady uzębienia mogą mieć poważne konsekwencje dla całego organizmu. Nie należy ich lekceważyć W pierwszej kolejności mogą prowadzić do uszkodzenia zębów, ich szybszego ścierania, uniemożliwiać właściwą higienę zębów, przez co są one narażone na próchnicę i choroby dziąseł. Jak podkreślają specjaliści z Ortodentika wybierając metodę nakładek Invisalign można wyleczyć różne rodzaje wad, na przykład przodozgryz, szpary między zębami, zgryz krzyżowy, stłoczenie zębów a nawet zgryz głęboki. Zgłoszenie się do ortodonty pomoże określić czy leczenie tą metodą odpowiada naszym potrzebom.

Aparat nakładkowy Invisalign – jak koryguje wadę zgryzu i zębów?

Metoda polega na regularnym noszeniu specjalnie dopasowanych, przezroczystych nakładek. Wymieniane są one średnio co dwa tygodnie tak, aby uzyskać efekt prostych i pięknych zębów. Ich zakładanie czy zdejmowanie nie stanowi problemów. Główne zadanie nakładek Invisalign to kontrolowane, stopniowe przemieszczanie zębów. Na każdym etapie leczenia mogą być przesuwane tylko wybrane zęby, co pozwala skutecznie oddziaływać na zęby. Warto zaznaczyć, że już przed rozpoczęciem leczenia możemy poznać końcowy efekt, a to dzięki zastosowanej technologii komputerowego obrazowania 3D. Zwizualizowany trójwymiarowy zgryz pozwala na wybór odpowiedniej terapii przez ortodontę, a my widzimy kompletny plan – początkowe ustawienie zębów oraz końcowy efekt po zakończeniu leczenia.

Dlaczego warto wybrać aparat nakładkowy Invisalign?

Invisalign to metoda prostowania zębów z zastosowaniem ruchomych aparatów nakładkowych tak zwanych alignerów. Wykonywane są na indywidualne zamówienie i dopasowywane do indywidualnych potrzeb. Wśród zalet można wymienić:

 • dyskrecja użytkowania – nakładki są prawie nie widoczne dla otoczenia podczas noszenia, można je nosić w każdej sytuacji o każdej porze dnia, w miarę leczenia są wymieniane na nowe co wpływa na estetykę i higienę jamy ustnej
 • komfort użytkowania – możemy jeść i pić wszystko to, na co mamy ochotę, jeśli wymaga tego specjalna okazja możemy je ściągnąć, utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej – mycie zębów czy nitkowanie – przebiega tak jak przed rozpoczęciem leczenia
 • doskonałe efekty – leczenie aparatami Invisalign trwa w zależności od indywidualnych potrzeb, z reguły około 6-18 miesięcy, zęby milimetr po milimetrze układają się idealnie prosty łuk.

Nakładki Invisalign – o czym należy pamiętać?

Nakładki Invisalign zakładane są na górny i dolny łuk zębowy. Zaleca się je nosić przez cały czas. Mogą być zdejmowane podczas posiłków oraz mycia zębów i higieny jamy ustnej. Na początkowym etapie leczenia, może być odczuwany tymczasowy lekki dyskomfort, ale jest to naturalne bo oznacza, że nakładki spełniają swoją rolę i przesuwają zęby do odpowiedniej pozycji. Wady zgryzu należy leczyć nie tylko z powodów estetycznych, ale również zdrowotnych. Nakładki Invisalign to nowa generacja aparatów za pomocą których, uzyskamy piękny uśmiech o jakim zawsze marzyliśmy. Wygodne, estetyczne, lekkie i komfortowe w noszeniu.

Sprawdź czy Invisalign jest dla Ciebie. Więcej na stronie Ortodentika.pl

Laser na blizny Discovery Pico – Twój sposób na gładką skórę

Choć chyba każda z nas pragnie, aby jej skóra była gładka i bez skazy, najczęściej nie możemy się taką pochwalić. Większość kobiet boryka się z różnymi związanymi z nią problemami, jak efekty starzenia, utrata jędrności, przebarwienia czy różnego typu blizny. Szczególnie te ostatnie są trudne do zwalczenia. Nierzadko domowe sposoby nie pomagają lub robią to w niewielkim stopniu. Jak sobie z tym radzić? Poznaj laser na blizny Discovery Pico! Co go wyróżnia? Zapytaliśmy o to ekspertów z Kliniki Miracki.

Jakie są przyczyny grzybicy paznokci? Sprawdź, jak skutecznie poradzić sobie z tym schorzeniem

Choroba ta najczęściej atakuje paznokcie u stop, choć sporadycznie zdarzają się także przypadki wystąpienia grzybicy na płytce paznokcia u ręki. Może wystąpić na pojedynczej płytce, a także rozprzestrzenić się na paznokcie sąsiadujących palców. Grzybicy paznokcie nie da się wyleczyć samodzielnie, a do skutecznego pozbycia się problemu niezbędna jest interwencja podologa i dermatologa. Sprawdź, jakie są przyczyny, objawy oraz jak wygląda leczenie grzybicy.

5 najlepszych sposobów na mocne szkliwo – zadbaj o nie właściwie!

Szkliwo zębowe to jedna z najtwardszych tkanek ludzkiego organizmu, niestety nie ma zdolności samoistnej regeneracji. Uszkodzone, pęknięte czy zdarte szkliwo nie ma możliwości samodzielnego odbudowania się, dlatego tak ważna jest jego właściwa ochrona. Dowiedz się jak prawidłowo dbać o szkliwo i utrzymać swoje zęby w zdrowiu przez wiele, wiele lat!

Odczulanie – na czym polega, komu jest polecane?

Immunoterapia alergenowa (odczulanie) to jedyny, obok unikania kontaktu z alergenem, co jest często niemożliwe, sposób leczenia przyczynowego chorób alergicznych. Celem terapii jest zmniejszenie wrażliwości osoby uczulonej na alergeny i eliminacja lub zmniejszenie stopnia nasilenia objawów choroby. Immunoterapia alergenowa koryguje zaburzenia immunologiczne, które występują u chorych na choroby alergiczne. Leczy nie tylko przyczynę alergii, czyli nadwrażliwość na konkretny czynnik, ale również jej objawy, między innymi alergiczny nieżyt nosa lub alergiczne zapalenie spojówek.

Cukrzyca – jak sobie z nią radzić?

Cukrzyca jest chronicznym schorzeniem metabolicznym charakteryzującym się hiperglikemią (podwyższonym poziomem glukozy we krwi) wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych.

Leczenie osteoporozy

Osteoporoza to poważna choroba, która objawia się kruchością kości. U osób chorych są one bardziej podatne na złamania, ponieważ występuje ubytek masy kostnej, Schorzenie to prowadzi do częstych złamań różnych kości, na przykład nadgarstka, uda, a nawet kręgosłupa. Osteoporoza występuje tak często, że jest uznawana za chorobę cywilizacyjną. Narażone są na nią głównie osoby starsze, ale też coraz częściej pojawia się u młodych ludzi jako skutek niezdrowej diety oraz siedzącego trybu życia. Istnieje wiele rodzajów osteoporozy na przykład miejscowa, uogólniona, pierwotna i wtórna.

Przyczyny powstawania osteoporozy

Jedną z głównych przyczyn występowania osteoporozy są braki w diecie. Do wypłukiwania składników odżywczych przyczynia się picie alkoholu i palenie papierosów. Niedostateczna ekspozycja na słońce również jest przyczyną rozwijania się tej choroby ponieważ brakuje wtedy organizmowi witaminy D. Osteoporoza może być też powodowana długotrwałym przyjmowaniem leków takich jak glikokortykosteroidy, leków immunosupresyjnych albo przeciwpadaczkowych.

Przyczyną osteoporozy jest też predyspozycja genetyczna, długie przebywanie w bezruchu, przekwitanie, podeszły wiek (osteoporoza starcza). Inne przyczyny wywołują osteoporozę wtórną, która jest spowodowana chorobami takimi jak cukrzyca, choroby układu pokarmowego lub zaburzenia hormonalne.

Objawy osteoporozy

Problemem z rozpoznaniem, że chorujemy na osteoporozę jest taki, że można dość długo z nią żyć (nawet kilkanaście lat) i nie zdawać sobie z tego sprawy. Dowiadujemy się o niej dopiero kiedy dochodzi do poważnego złamania kości. Należy jednak bacznie obserwować swoje ciało, wtedy można zauważyć wcześniej objawy schorzenia, takie jak: ból kości długich kiedy nosimy coś ciężkiego, obniżenie wzrostu oraz ból kręgosłupa.

Osteoporoza a dieta

Uboga w składniki odżywcze dieta może być bezpośrednią przyczyną osteoporozy. Produkty, które są polecane w profilaktyce tej choroby są bogate w białko i witaminę D. Oczywiście należy dbać o dostarczanie wszystkich potrzebnych organizmowi składników odżywczych. Produkty, które warto spożywać, by nie zachorować na osteoporozę to nabiał, ryby, orzechy, owoce i warzywa (w tym kapustne i strączkowe), kasze, przetwory zbożowe, zdrowe oleje, na przykład oliwa z oliwek.

Należy wystrzegać się jedzenia wysoko przetworzonego oraz wszystkiego co wypłukuje z organizmu wapń. Odpowiednia dieta przeciwdziała ubytkowi masy kostnej więc i występowaniu osteoporozy.

Leczenie osteoporozy

Leczenie tej choroby polega między innymi na zaprzestaniu tych zachowań, które ją wywołały. Jest to więc zmiana diety na bardziej zbilansowaną, bogatą w wapń i witaminę D. Trzeba pamiętać, że witamina D jest wytwarzana w organizmie poprzez ekspozycję na słońce, dlatego konieczne jest częste wychodzenie na zewnątrz oraz dodatkowa suplementacja.

Osteoporoza to jednak poważna choroba, w celu jej zdiagnozowania lub dowiedzenia się czegoś na temat jej profilaktyki należy udać się do profesjonalisty. Jedną z przychodni, które oferują kompleksowe zapobieganie oraz leczenie osteoporozy jest Ortodentika w Łukowie.

Zdrowe zęby od samego początku!

Dziecko to naprawdę trudny pacjent, szczególnie w gabinecie stomatologicznym. Trzeba mieć jednak świadomość, że odpowiednia pielęgnacja zębów mlecznych to podstawowy warunek zdrowego uzębienia w przyszłości. Z myślą o najmłodszych przeprowadza się leczenie zębów mlecznych i stałych z zastosowaniem sedacji gazem rozweselającym. To komfortowy sposób, który oszczędzi dziecku stresu i bólu, a jednocześnie sprawi, że jego zęby będą się prawidłowo rozwijały.

Dlaczego leczenie mleczaków jest ważne?

Wśród rodziców często panuje mylne przekonanie, że leczenie zębów mlecznych nie jest konieczne, ponieważ i tak wypadną. Jeśli jednak będą one zepsute, może to w konsekwencji spowodować zły stan zębów stałych. Jak wiadomo, pierwsze zęby są stosunkowo słabe, mniej zmineralizowane. Dlatego są znacznie bardziej podatne na próchnicę, która ma skłonność do przenoszenia się na późniejsze zęby stałe.

Gdy dziecko za wcześnie straci zęby mleczne, to jego żuchwa i szczęka nie rozwiną się we właściwy sposób. W takiej sytuacji stałe zęby nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby rosnąć w naturalnych szeregach i zaczną na siebie nachodzić, co dzieje się najczęściej od strony warg i podniebienia. Tu mamy już do czynienia z poważną wadą zgryzu, którą leczy się operacyjnie, bądź przez kilkuletnie noszenie aparatu ortodontycznego. Na tym przykładzie doskonale widać, do czego może prowadzić zaniedbanie mleczaków. Wystarczy o nie zadbać w odpowiednim momencie, aby nie martwić się ich późniejszymi problemami i męczyć dziecka częstymi wizytami u dentysty.

Na czym polega leczenie zębów z zastosowaniem sedacji gazem rozweselającym?

Metoda z wykorzystaniem N2O to nowoczesny sposób postępowania z młodymi pacjentami, pozwalający na wykonanie niezbędnych czynności dentystycznych. Przede wszystkim sedacja wziewna oszczędza dziecku stresu, związanego z tradycyjnym podaniem znieczulenia za pomocą igły. Uniemożliwia mu też przeszkadzanie w czasie zabiegów.

Strzykawki często powodują u najmłodszych lęk, zatem warto im zastąpić tę niekomfortową technikę czymś przyjemniejszym. Tlenek diazotu (podtlenek azotu) to nieorganiczny związek chemiczny, stosowany do znieczulania anestezjologicznego, w postaci tzw. gazu rozweselającego. Gaz ten skutecznie wykorzystuje się w leczeniu osób, które panicznie boją się wszelkich zabiegów stomatologicznych. Za pomocą sedacji uzyskuje się ograniczenie świadomości pacjenta oraz znaczne zmniejszenie odczuwanego bólu. Nieustannie jednak utrzymuje się kontakt z dzieckiem po to, aby w pełni czuwać nad jego bezpieczeństwem.

Dawkę gazu można łatwo kontrolować wedle konkretnych potrzeb. Mały pacjent jest wtedy niezwykle spokojny, bezwolny i zobojętniały na rzeczywistość, a nawet może zasnąć. W trakcie zabiegu, dziecko nie odczuwa zatem niczego, co mogłoby je niepokoić. Przy okazji, nie wierci się na fotelu, co ułatwia precyzyjną pracę stomatologowi. Metoda sedacji wziewnej to najlepsza opcja – nie niesie ona za sobą ryzyka wywołania u dziecka urazu psychicznego, na co słusznie zwraca uwagę ekspert z warszawskiej kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic.

O zabiegu decyduje się na podstawie wstępnej kwalifikacji dziecka i szczegółowego wywiadu z rodzicami. Dużo zależy od wieku malucha, ponieważ zazwyczaj nie podaje się gazu rozweselającego pacjentom poniżej 3 roku życia, ze względu na brak kooperacji. Dziecko jest zapoznawane z tym, co je czeka i musi wyrazić na to zgodę.

Leczenie zębów mlecznych i stałych z zastosowaniem sedacji gazem rozweselającym to prosty, zdecydowanie skuteczny i bezpieczny sposób na zadbanie o stan uzębienia najmłodszych pacjentów. Nie warto czekać aż będzie za późno!

Uporaj się z nadmiernie pocącymi się stopami!

Problem nadpotliwości stóp dotyka bardzo wiele osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niektórzy zmagają się z nim tylko latem w trakcie upałów, kiedy to nosi się plastikowe buty. Są jednak i takie osoby, które bez względu na pogodę, czy porę roku walczą z przepoconymi i brzydko pachnącymi stopami. Wszystko to zależy od wielu czynników, którym należy przyjrzeć się bliżej.

Jakie są przyczyny pocenia się stóp?

Na nadpotliwość stóp mogą wpływać zarówno czynniki metaboliczne, jak i psychologiczne. Do tych pierwszych zaliczają się przede wszystkim choroby neurologiczne, zakaźne oraz takie jak cukrzyca, nadczynność tarczycy, czy otyłość. Te drugie zaś wynikają z odczuwania silnego stresu i napięcia. Osoby nerwowe i mające zaburzenia emocjonalne częściej zmagają się z problemem nadmiernego pocenia się stóp. Okresy dojrzewania, jak i przekwitania również mają duży wpływ na nadmierne pocenie się stóp. Towarzyszące im zaburzenia hormonalne mogą powodować zbyt dużą produkcję potu.

Na nadpotliowść wpływają nie tylko okoliczności wynikające z funkcjonowania naszego organizmu, lecz także te związane z naszą dietą, czy trybem życia. Spożywanie dużej ilości ostrych przypraw oraz intensywne uprawianie sportu mogą spowodować zwiększoną produkcję potu. Często nie zdajemy sobie także sprawy, że to nasz styl życia jest powodem nadmiernej potliwości stóp. Chodzi tutaj głównie o zaniedbywanie podstawowych zasad higieny, noszenie nieodpowiedniego obuwia albo skarpetek z tworzyw sztucznych.

Jak walczyć z nadpotliwością stóp?

Na początku trzeba zdać sobie sprawę, że jeśli zbagatelizujemy problem nadpotliwości stóp, może to doprowadzić do zniszczenia naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Następstwem tego procesu jest powstawanie pęknięć oraz maceracji. Dzięki nim chorobotwórcze mikroorganizmy mają ułatwiony dostęp do wnikania wgłąb skóry, co może doprowadzić do wywołania grzybicy.

W zależności od czynnika powodującego nadmierną potliwość stóp, sposoby leczenia są różne. Na początku warto spróbować domowych metod radzenia sobie z potem. Konieczne jest codzienne mycie stóp specjalnymi środkami, a następnie suszenie ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni między palcami, regularne usuwanie zrogowaciałego naskórka wraz z przebywającymi w nim mikroorganizmami oraz stosowanie preparatów pielęgnacyjnych, dobranych indywidualnie do potrzeb skóry (największą skutecznością odznaczają się te, których skład zawiera koloidy srebra).

Zmiana nawyków żywieniowych polegająca na ograniczaniu tłuszczy, alkoholu oraz ostrych potraw i wzbogacaniu diety warzywami oraz owocami wpłynie korzystnie nie tylko na zdrowie naszych stóp, ale i funkcjonowanie całego organizmu. Ostatnią domową metodą może być noszenie obuwia z przewiewnych, naturalnych materiałów, czyli skóry. Trzeba je wietrzyć po każdym noszeniu i nosić naprzemiennie z inną parą butów. Jeśli zaś istnieje podejrzenie występowania infekcji grzybiczej, konieczne jest suszenie butów na słońcu.

Co jeśli domowe sposoby zawiodą?

W takim wypadku czas zastanowić się nad kuracjami w klinikach medycyny estetycznej i pielęgnacji stóp. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta i stopnia zaawansowania schorzenia możliwe są zabiegi takie jak:

 • jonoforeza wodna,
 • galwaniczne kąpiele stóp,
 • usunięcie łuszczącego się naskórka i zrogowaceń,
 • kąpiele stóp w roztworze soli morskiej z dodatkiem kory dębu, kasztanowca, szałwii czy rozmarynu,
 • ostrzykiwanie pocącego się obszaru toksyną botulinową.

Więcej informacji na temat schorzenia oraz sposobów jego leczenia można znaleźć na stronie gabinetu podologicznego Satin w Warszawie.

Najlepszy antyperspirant dla Ciebie! Wybierz już teraz!

Antyperspirant znalazł zastosowanie jako jeden z niezbędnych kobiecych akcesoriów – nie tylko ze względu na swoje wartości estetyczne, ale także higieniczne. Dobór odpowiedniego antyperspirantu zależy nie tylko od naszych preferencji, ale także konkretnych potrzeb. Poznaj, jakie właściwości oferują Ci tego typu kosmetyki, a następnie dowiedz się, w jaki sposób pielęgnować pachy, aby dłużej pozostawały piękne i gładkie.

Czym jest antyperspirant?

Antyperspirant to specjalistyczny produkt, którego głównym zadaniem jest powstrzymywanie gruczołów potowych przed intensywnym poceniem i tym samym zapewnienie pachom maksymalnej świeżości. Zazwyczaj przyjmuje się, że antyperspiranty wykazują większe właściwości hamujące pocenie niż tradycyjne dezodoranty. Dzięki zawartości odpowiednich składników są w stanie ograniczyć proces pocenia, jednak całkowicie go nie powstrzymają. Pocenie jest całkowicie naturalnym zjawiskiem, a jego permanentne powstrzymywanie może być nawet szkodliwe, dlatego nie oczekuj, że dezodorant będzie w stanie zapewnić Ci całkowitą blokadę gruczołów wydalających pot.

Właściwości antyperspirantów

Większość antyperspirantów posiada odmienne zastosowania i tak do ich najczęstszych właściwości należą:

 • opóźnianie odrastania włosków – składnikiem za to odpowiedzialnym jest soja, dlatego jeśli zależy Ci na dłuższym utrzymaniu gładkich pach, to szukaj jej w składzie antyperspirantu;
 • hamowanie potu – niektóre z antyperspirantów zostały wyposażone w specjalne składniki, które mają za zadanie obniżyć wydzielanie potu, należą do nich m.in. delikatne stężenie chlorku glinu i ałun, który stosowany jest jako całkowicie bezpieczny minerał skutecznie radzący sobie z potem;
 • neutralizacja przykrego zapachu – większość dezodorantów zawiera substancje delikatnie zapachowe, które sprawiają, że skóra jest odświeżona i pachnąca – skomponowane są w taki sposób, aby nie podrażniać delikatnej skóry;
 • nawilżanie skóry – jest to bardzo ważne, gdyż często podczas codziennych rytuałów zapominamy o pielęgnacji skóry w tym miejscu;
 • ochrona ubrań przed odbarwianiem – coraz popularniejsze stają się dezodoranty, dzięki którym możesz chronić białe i czarne ubrania przed odbarwianiem; dzięki ich użyciu możesz mieć pewność, że na czarnym stroju nie znajdziesz białych odcisków, natomiast na białych nieestetycznie wyglądających żółtych smug – w ten sposób działa antyperspirant Garnier InvisiCalm Roll-on, który chroni ubrania, a ponadto pielęgnuje delikatną skórę po goleniu;
 • utrzymywanie świeżości pod pachami – dezodoranty skutecznie utrzymujące świeżość zawierają zazwyczaj inteligentne molekuły, które skupiają się na zamykaniu wewnątrz pojawiającej się wilgoci, a także stopniowym uwalnianiu substancji odpowiedzialnych za wydzielanie zapachu utrzymującego świeżość; do wyboru jest wiele nut zapachowych – od owocowych i kwiatowych do naturalnych i delikatnych.

Jak dodatkowo pielęgnować pachy?

Do mycia pach stosuj mydło o jak najbardziej naturalnym pH na poziomie 5,5. Zwróć także uwagę na to, czy zawierają pielęgnacyjne wyciągi, np. z aloesu, oliwy z oliwek, bawełny czy miodu. Gdy nacierasz skórę balsamem, nie zapominaj również o pachach, które tak jak inne obszary ciała potrzebują solidnego nawilżenia. Jeśli depilujesz skórę w tej okolicy, wybierz do tego celu delikatne środki na bazie roślinnych olejków, a także pamiętaj o częstej wymianie maszynek, zwłaszcza gdy korzystasz z tych jednorazowych. Staraj się golić pachy najlepiej podczas wieczornej kąpieli – włoski będą wówczas minimalnie zmiękczone. Nigdy nie gól pach na sucho – wykorzystuj do tego odpowiednie kosmetyki, które będą pielęgnować skórę w trakcie golenia, a także ułatwią poślizg maszynki.