Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Ciąża i poród - szczególny czas w życiu kobiety
wtorek, Lipiec 05, 2022

10 kroków, aby karmienie piersią stało się pomyślne

Poruszanie tematu karmienia piersią – o tym jak wygląda oraz jakie korzyści wnosi dla dziecka i matki – to pierwszy i podstawowy wyznacznik, aby to naturalny sposób żywienia wybierały przyszłe mamy. Odpowiedzialni są za to zarówno ginekolodzy, położnicy, lekarze prowadzący, jak i same kobiety. Mimo, że rozmowa na ten temat jest istotna, to niestety niewystarczająca. Poznaj zatem 10 kroków, opracowanych przez specjalistów z Kliniki Galena, dzięki którym, jako ośrodek zapewniający opiekę położniczą i/lub opiekujący się noworodkami, będziesz mógł zadbać, aby przyszłe mamy karmiły piersią!

Zakazy ciążowe, czyli mity na temat tego, czego nie można robić kobiecie ciężarnej

Ciąża rządzi się swoimi prawami. Kobiety ciężarne mogą korzystać z wielu przywilejów (np. siedzieć, a nie stać w autobusie lub zostać obsłużone w sklepie bez stania w kolejce), ale też wielu rzeczy nie powinny robić. Niektóre czynności po prostu szkodzą dziecku. Wokół ciąży wyrosło wiele mitów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Czy wiesz jakich? Niniejszy artykuł przedstawi zaledwie kilka z nich.